Google maps, mapy.cz, maps.lt

Kokie žemėlapiai yra geriausi? „Mapy.cz”, „Google Maps”, „Maps.lt”?

Į klausimą „Kokie žemėlapiai yra geriausi”, „Kokius žemėlapius naudoti” vieno teisingo atsakymo nėra. Į konkrečią situaciją yra konkretus atsakymas. Šiame straipsnyje aprašysiu kokius žemėlapius galima naudoti skirtingose situacijose. Turint šiuos įrankius, neprapulsite niekur.

Kad išgyventi visas gyvenimo situacijas, verta naudoti „Google Maps”, „Mapy.cz”, „Maps.lt” žemėlapius. Visi šie žemėlapiai turi savų pranašumu vieni prieš kitus, taip pat yra visiškai nemokami. Turint visus šiuos žemėlapius išgyvensite visas gyvenimo situacijas keliaujant, vairuojant, esant be interneto ryšio išmaniajame įrenginyje ar ieškant adreso Lietuvos kaimo glūdumose ar naujai registruotose gatvėse, vietovėse.

Google Maps

Visiems gerai žinomas įrankis, galima naudotis iOS, Android įrenginiais, taip pat Web versija.
„Google Maps” – Yra numeris 1# nemokami žemėlapiai kuriems reikalingas nuolatinis interneto ryšis, tam tikras vietoves galima parsisiųsti ir vėliau naudoti be pastovaus interneto ryšio, bet tai labai ribota paslauga, o pasikeitus situacijai be ryšio galite likti ir be žemėlapių.
Per daug pristatinėti, kas yra „Google Maps” manau nereikėtų, nes šis įrankis yra pats populiariausias ir visų gerai ištestuotas. Su šiuo įrankiu patogiausia planuoti keliones, gauti eismo informaciją apie kamščius ir kitus eismo įvykius, taip pat gauti alternatyvių nuorodų jūsų kelionei pagal susidariusias nenumatytas situacijas jūsų maršrute. Su „Google Maps” galima gauti viešojo transporto grafikus, taip pat planuoti kelionės viešuoju transportu net su persėdimais. Taip pat galima ieškoti restoranų, kavinių, lankytinų vietų, parduotuvių, degalinių, kartais net su informacija apie kuro kainas ir dar daug visko. Įrašykite paieškos laukelyje „[Norimas objektas] near me”, („Near me” iš anglų k. – „aplink mane”), ir gausite rezultatus aplink save, pavyzdžiui „Restaurant near me”, gausite restoranų sąrašą aplink save, su aprašymais, lankytojų atsiliepimais, nuotraukomis ir atstumu nuo jūsų. Galite įrašyti „Things to do near me”, (Iš anglų k. – „Dalykai nuveikti aplink mane”), gausite įdomių vietų sąrašą, ką galima aplankyti šalia Jūsų. Taip pat kaip kurioms vietovėms šie žemėlapiai siūlo „Street View” paslaugą, ši paslauga leidžia naršyti po gatves, apžiūrinėti vietoves, žinoma ši paslauga nėra tiesiogine, vaizdas sudarytas iš važiuojančio automobilio fotografuotų nuotraukų. Įrašius „[vietovė] to [vietovė]”, gausite maršruto rezultatus tarp jūsų vietovių, pavyzdžiui „Alytus to Kaunas”, gausite kelis maršrutų pasiūlymus, taip pat apskaičiuos numatomą maršruto laiką, galima pasirinkti maršrute su kuo keliausite ar su automobiliu ar pėsčiomis, o gal viešuoju transportu ar dviračiu. Taip pat galite išsisaugoti reikalingus adresus, lankytinas vietas, vėliau žemėlapyje matysite išsaugotas vietas, galėsite planuoti maršrutus į jas.

Mapy.cz

Šie žemėlapiai kaip ir „Google Maps” pasiekiama tiek iOS, Android įrenginiams, tiek turi Web versiją.
„Mapy.cz” – Yra numeris 1# keliautojams, nemokami žemėlapiai, kuriems nereikalingas pastovus interneto ryšys įrenginiuose, taip pat pėstiesiems ir dviratininkams. Parsisiunčiate pageidaujamas šalis į išmanųjį įrenginį iš anksto ir naudojatės be mobilaus ryšio. Tiesa šie žemėlapiai naudojantis su internetiniu ryšiu turi papildomų funkcijų, tokių kaip reali eismo informacija. Labiausiai šie žemėlapiai pasižymės savo pranašumu keliaujant į brangių mobiliųjų duomenų šalis, vietas kuriose prastas, brangus mobilusis internetas arba iš viso jo nėra. Taip pat žemėlapiai žymiai pranašesni žygių, dviračių mėgėjams, čia rasite kur kas daugiau takų ir kitų funkcijų pasirinkę „Outdoor”(„Outdoor” – iš anglų k. – lauke) žemėlapius. Jeigu esate dviratininkas arba mėgstate vaikščiotis gamtoje, keliauti, tuomet geriausias jūsų draugas bus „Mapy.cz” žemėlapiai.

Palyginimui. Vieta, Alytaus „Vidzgirio” miškas. Kairėje yra „Mapy.cz” „Outdoor” žemėlapis, o Dešinėje „Google Maps” žemėlapis. Skirtumai akivaizdūs, „Mapy.cz” kur kas daugiau pėsčiųjų, bei dviračių takų, taip pat „Camino Lituano” kelias, kalnų informacija.

Maps.lt

„Maps.lt” – Yra numeris 1# pagal Lietuvos vietovių informaciją. Šie nelabai populiarūs žemėlapiai neturi programėlės, nei iOS, nei Android įrenginiams, tačiau turi Web versiją – https://maps.lt/.
Įprastai šiais žemėlapiais nelabai naudojasi įprasti vartotojai, taip pat jie veikia tik Lietuvoje, tačiau jie turi daugiausiai informacijos apie Lietuvos adresus, vietas. Jeigu dirbate kurjeriu, taxi vairuotoju ar dėl kokių nors kitokių priežasčių nerandate adreso, tuomet nepamirškite „Maps.lt” žemėlapių, kadangi šie žemėlapiai yra detaliausi pagal gatvių, vietovių informaciją, lyginant su minėtais žemėlapiais. Aukščiau pateiktame paveikslėlyje naujai suformuoto sklypo žemėlapiai, o su jais geriausiai susitvarkė būtent „Maps.lt”. Atkreipkite dėmesį virš ežerėlio, tik „Maps.lt” pateikia informaciją apie sklypo adresus.

Ačiū, kad skaitėte! Kas yra numeris 1# spręskite patys, tai tik mano subjektyvi nuomonė. Plėstis šia tema dar tikrai yra kur, bet pasistengiau apibrėžti svarbiausius žemėlapių pliusus, kad taupyti Jūsų laiką. Jeigu turite pastebėjimų, prašome pasireikšti komentaruose žemiau ar susisiekti su manimi.