Kefalonija paragaujant Zakinto

Šį kartą papasakosiu apie savo vėlyvo pavasario/vasaros atostogas Graikijoje, o tiksliau, kaip aplankiau Kefalonijos, bei Zakinto salas ir atradau progą pabuvoti viename iš garsiausių Europoje paplūdimių „Navagio”, kuris yra Zakinto saloje. Patogiai įsitaisykite ir pasiruoškite mėgautis mano kelionių pasakojimu su gausybę iliustracijų. Taip pat gale pasakojimo, papasakosiu kaip susiplanuoti savarankišką kelionę į Kefaloniją. Apskritai kalbant apie Kefalonija, tai nėra brangi kryptis keliauti, o pamatyti tikrai yra ką. Jeigu nuspręsite atkartoti mano kelionę, tikrai nepasigailėsite.

Apie Kefaloniją, Zakintą

Kefalonija yra didžiausia iš Jonijos salų vakarų Graikijoje, jos plotas yra 906.5 kvadratiniai kilometrai. Zakintas yra trečia pagal dydį Jonijos salų, jos plotas yra 410 kvadratinių kilometrų. Kefalonijoje pagal 2011 m duomenis gyvena 35 801 žmonės. Zakinte pagal 2011 m duomenis gyvena 40 759 gyventojai. Taip pat netoli nuo Kefalonijos salos yra mažytė Itakos sala, kurios plotas yra 117 kvadratinių kilometrų, tačiau Itakoje gyvena palyginus daug žmonių, net 31 006, pagal 2017 m duomenis. Itakos sala nesunkiai matoma nuo Kefalonijos krantų. Salos yra nuostabios, jas supa žydra, skaidri Jonijos jūra. Salos yra viena šalia kitos, nuo Kefalonijos iki Itakos, vos daugiau, nei 3 kilometrai. O tarp Kefalonijos ir Zakinto atstumas siekia vos daugiau, nei 15 kilometrų. Salos daugiausiai klesti iš turizmo, alyvuogių aliejaus produkcijos, augina ožkas, gamina ožkos pieno sūrius. Šios salos sėkmingai klesti, tačiau joms teko atsikurti iš naujo. 1953 metų Rugpjūčio mėnesį salas supurtė keturi žemės drebėjimai, vienas iš jų buvo net 7.3 balo, žemės drebėjimai sugriovė beveik visus namus, pilis ir kitus statinius esančius salose. Salas paliko daugybę žmonių, tačiau ne visi. Salas per ilgą laiką atstatė jose gyvenantys gyventojai, salos klesti ir salų populiacija tik auga.
Medžiagos apie 1953 metų Rugpjūčio mėnesio žemės drebėjimus galima rasti Google, Youtube. Jeigu įdomu, pasižiūrėkite šį video įrašą su vaizdais iš 1953 metų Kefalonijos.

2014 metais salas vėl apgadino žemės drebėjimas, kuris siekė tarp 5.7 ir 6.1 balo.
Žemiau vaizdo įrašas iš Kefalonijos salos su žemės drebėjimo padariniais 2014 metais.

Mano įspūdžiai kelionėje į Kefaloniją ir Zakintą

Tuo metu gyvenau Vokietijoje, Osnabrück`e, bet buvau grįžęs į Lietuvą atostogų. Mano planas buvo toks. Nuvažiuoti iki Berlin Tegel oro uosto, iš ten skristi atostogų į Kefaloniją, po to parskristi atgal į Berlin Tegel oro uostą ir toliau važiuoti apie 400km iki namų Vokietijoje, Osnabrück`e. Man tokiu būdu buvo patogu grįžti į Vokietijos namus Osnabrück`e . Pati kelionė nuo mano namų Alytuje iki Berlin Tegel oro uosto iš kur yra organizuojami tiesioginiai skrydžiai į Kefaloniją yra 940 kilometrų atstumu. Šią atkarpą įveikti automobiliu reikėjo mažiausiai 10 valandų. Užsidėjau sau daugiau laiko, vis sustodavau pakvėpuoti grynu oru, užkasti. Važiuojant tokius atstumus, pertraukėlės yra tikrai reikalingos. Taigi išvykęs 14h Lietuvos laiku, apie 23h Lietuvos laiku jau baiginėjau pravažiuoti Lenkiją, sustojau, pasnaudžiau, užkandau, nes laiko turėjau dar nemažai ir toliau judėjau link Berlin Tegel oro uosto, ten atvykau į saugojimo aikštelę apie 2:00 Vokietijos laiku(-1 valanda). Mano automobilį priimti neskubėjo, jį priėmė tik 3:00, kaip ir buvo rezervuota iš ankščiau. Kilo klausimas. Kodėl jie neskuba priimti mano automobilio? Po to kaip nuvežė mane į oro uostą iš saugojimo aikštelės, atsakymą supratau. Pasirodo oro uostas dirba tik nuo 4:00, todėl saugojimo aikštelės personalas neskubėjo vežti, o gal tai buvo Vokiškai griežta tvarka automobilių saugojimo aikštelėje? Na nežinau, nelabai ką tai keičia. Žinau, kad galėjau labai neskubėti, nors po ilgos kelionės norėjosi miego ir atsikratyti šių darbų.
Na aš jau oro uoste, laukiam su drauge. Štai jau laipina. Štai jau skrendam. Štai jau atskridom, 6:45(Graikijos laikas kaip Lietuvos). Išeinam iš oro uosto, pavargę po ilgos kelionės, skaičiuojant kelionę nuo pradinio taško Alytaus iki Kefalonijos. Kelias, laukimas, skrydžiai, tikiuosi suprantat kaip jaučiausi tada. Mano noras buvo tik vienas, greičiau pasiimti nuomotą automobilį, nuvažiuoti iki viešbučio, pasiimti raktus, išsiprausti, išsimiegoti ir pavalgyti. Šį kartą turėjau gauti automobilį taip kaip neesu dar gavęs, manęs turėjo laukti prie oro uosto žmogus su lentele ant kuriuos turėjo būti parašyta mano vardas ir pavardė. Aš jau išėjęs į lauką, kokie 7 panašūs veikėjai stovi, bet mano vardo, nei pas vieną neparašyta. Nutariau paklausti vieno iš jų ar nežino mano nuomos kompanijos, parodžiau atspausdintą savo „voucher`į”(Automobilių nuomos kompanijos patvirtinimą apie mano rezervaciją). Man parodė pirštu į mano voucher`į, dar tiksliau išvardinti būtų į užsakymo datą. Na ir žinot ką aš pastebėjau? O gi žioplą savo klaidą, aš netyčia rezervavau automobilį viena diena ankščiau, nei reikėjo. Aš pagalvojau „Eiktu n@@$@, nu tu k$%wa, k$%wa”. Taip norėjau greičiau tapti švarus ir pamiegoti, o su šia klaida patyriau tik daugiau streso. Žmonės, kaip prie kompiuterio ar telefono atliekate kelionės organizavimo namų darbus, būkit atidūs, pasirūpinkite, kad nebūtų pašalinių dirgiklių, nes galite pridaryti klaidų, taip kaip atsitiko man. Na yra kaip yra, jau nieko nepakeisiu, už pamokas reikia susimokėti. Kaip įvyko toks nesusipratimas, reiškiasi jau viskas? Nieko negalima pakeisti? Ne viskas tęsiasi toliau. Aš visada save nuraminu ir žinau, kad viską visada galiu pakeisti, jei tik noriu. Paklausiau kitų žmonių su automobilių nuomos lentelėmis rankose, ar kas žino mano auto nuomos kompaniją? Pasirodo niekas tokios nežino, bet parodė kur eiti ieškoti informacijos. Pasivaikščiojau truputį, radau. Mano rezervacija, man neatvykus buvo atšaukta. Man reikėjo per naują užsisakyti automobilį. Galėjo iš karto duoti, bet perkant tiesiogiai, ne internetu, buvo brangiau. Nepamenu tiksliai kiek, bet kažkas apie 40€, o man už 30 minučių, tiek mokėti yra tikrai daug. Užsisakiau, palaukiau 30 minučių ir gavau automobilį. 30 minučių reikėjo palaukti dėl to, kad daryti rezervaciją dabartiniu laiku neįmanoma. Kas nutiko mano rezervacijai su mano klaida ir nuskaičiuotais pinigais? Juos grąžino, bet 50€ mažiau, taip kaip ir buvo numatyta automobilių nuoma užsiimančios kompanijos taisyklėse.

Taigi gavęs „Škodukę”, nuvykau iki savo apartamentų Skala miestelyje, išsimaudžiau, numigau. Pagaliau padariau, tai ko tikrai labai man trūko. Tas jausmas… kaip esi labai pavargęs, išsimaudai po to švarus atsiguli į lovą ir tavo kūnas pajunta vėsią, švarią lovą…
Gerai pailsėjome, vakarop pasirūpinome, kad šaldytuve būtų ko nors užkąsti ir užgerti, o tiksliau apvažiavome Kefalonijos parduotuves apsipirkimui, kad kelionės metu nenumirtume iš bado ir troškulio. Įsikūrėme, pavalgėme, pailsėjome ir ruošėmės nuoširdžiai pakeliauti per likusias atostogų dienas. O dabar įspūdžius aprašysiu ir iliustruosiu iš asmeninės galerijos, apie Kefalonijos ir Zakinto salų lankytinas vietas kurias aplankiau kartu su savo mergina. Kur buvom, ten patiko arba labai patiko.

Myrtos paplūdimys

Turbūt pats populiariausias Kefalonijos paplūdimys, jo ilgis yra 901 metras, todėl sumanius pasideginti ar pasimaudyti, rasite vietos net sezono įkarštyje, kada turistų būna daugiausiai. Iš ties nuostabus paplūdimys, rekomenduoju.
Myrtos paplūdimys iš aukštai. Važiuojant pro Myrtos paplūdimį pagrindiniu keliu, viršuje paplūdimio, rasite aikštelę, kurioje galėsite atsikvėpti ar nusifotografuoti.

Assos pilis

Assos miestelis ir Assos pilis yra viena nuostabiausių vietų pramankštinti kojas, mėgstantiems pasivaikščioti. Nors aš kalbu apie vidutinį žmogų kuris pasivaikščiojimui skiria kelis kilometrus. Fizinis pasirengimas nėra reikalingas, norint apvaikščioti šias nuostabias vietas. Atvažiavus į Assos miestelį rekomenduoju lipti į Assos pilį. Ten yra išgrįstas iš akmenų kelias į pilies teritoriją, pavargus yra kur prisėsti kelyje. Kuo aukščiau lipi, tuo labiau atsiveria nuostabūs Kefalonijos kalnai ir Assos miestelio vaizdai. Assos pilis yra 170 metrų aukštyje virš jūros lygio, pastatyta ant akmenuoto kalno. Aplink pilį yra 2000 metrų ilgio akmenimis grįsta tvora, kuri apjuosia net 44 000 kvadratinių metrų pilies teritorijos.

Vos pradėjus eiti į Assos pilies teritoriją akmenimis grįstu keliu, atsiveria pro spygliuočius medžius, nuostabūs Assos miestelio vaizdai. Čia įrengti suoliukai, galima atsisėsti, pasigrožėti nuostabiu vaizdu, galbūt suvalgyti ledų.
Štai Assos miestelis paėjus keliu šiek tiek aukščiau.
Dešinėje yra Assos miestelio įplauka ir namai. Kairėje nuo pilies teritorijos atsiveria nuostabūs Kefalonijos kalnų vaizdai. Taip čia yra Europa, Graikija, Kefalonija ir čia taip nuostabu.
Pilies teritorijoje randame įvairių vietų kur smalsu įkišti nosį ir pasižiūrėti kas viduje.
Išsileidome grįžti iš pilies teritorijos kitu keliu. Štai kaip atrodo tas kitas kelias. Čia kojas reikia dėti atsargiau, kad nepargriūti paslydus. Taip pat šiame kelyje pasitaiko krūmynų per kuriuos eiti su šortais, kojoms ne visai malonu, bet iš esmės ne bėda.
Einant iš pilies teritorijos, sustojąs padariau trumpą video epizodą kaip atrodo jūra, kalnai.

Petani paplūdimys

Dar vienas iš geriausių Kefalonijos paplūdimių, tai yra Petani paplūdimys. Šis paplūdimys yra 600 metrų ilgio. Šalia paplūdimio yra restoranas, galima papietauti. Paplūdimys yra iš akmenų, todėl basomis eiti ne visai malonu, bet pliusas tas, kad išsimaudžius nebūna smėliais aplipę kojos. Iš esmės skaidrus, gražus paplūdimys.

Taip atrodo Petani paplūdimys iš aukščiau.
Nugvelbę pledus iš viešbučio kambario, nusprendėme aktyvų poilsį su automobiliu porai valandų pakeisti į ramų pogulį prie jūros kranto. Pagulėti, paklausyti užsimerkus, kaip ošia bangos. Paplūdimyje vaizdas į dešinę pusę.
Paplūdimyje vaizdas į kairę pusę.

Ainos kalnas

Ainos kalnas Kefalonijoje yra pats aukščiausias visoje saloje. Jo aukštis siekia 1628 metrus virš jūros lygio. Nuo pačio kalno viršūnės, esant giedrai dienai galima pamatyti Šiaurės vakarų Pelaponeso, Aetolijos regionus Graikijoje, taip pat Zakinto, Lefkadnos, Itakos salas. Beveik iki pačio kalno viršūnės yra puikios kokybės asfaltuotas kelias, aikštelė automobiliui statyti. Pastačius automobilį, kalną galima pasiekti per maždaug 10 minučių, kelio nėra labai daug, apie 1 kilometras. Einant keliu iki kalno viršūnės atsiveria nuostabūs Kefalonijos ir kitų salų vaizdų peizažai. Labai rekomenduoju einant šiuo keliu žiūrėti po kojomis, kadangi kelyje pasitaiko akmenukų, ant kurių galima paslysti ir susižaloti. Tokios progos nepraleido ir mano mergina, kuri paslydo lipant nuo kalno ir pasitempė koją. Jau ne mažiau pusantro mėnesio vaikštant šlubuoja. Skausmas po truputį nyksta, tačiau ne taip greitai, kaip norisi. Nenoriu jūsų įbauginti, kelias tikrai neblogas, bet reiktų kaip kuriose vietose eiti atsargiau ir būtinai pasirinkti atitinkamą avalynę. Ant kalno viršūnės sutikau Vokiečių turistų porelę su vaiku ant kuprinės skirtos vaikui nešti. Jeigu gali užlipti pora su kelių metų vaiku, manau galėsite ir jūs, jeigu sugalvosite aplankyti šią salą. Ainos kalną išskiriu kaip labiausiai būtiną vietą aplankyti, aplankius Kefalonijos salą. Rekomenduoju keliauti mažiausiai debesuotą dieną. Mes prieš kelionę į Ainos kalną, orų prognozės nepažiūrėjome, užlipus ant kalno viršūnės vaizdą gadino plaukiantys kiaurai kalną debesys. Užlipus ant kalno nepamirškite įsirašyti į keliautojų knygą. Knygą rasite kalno viršuje, metalinėje dėžėje, tikrai rasite ir kuo rašyti.

Pradėjus kelionę pėsčiomis nuo parkavimo vietos iki kalno viršūnės, mus pasitiko stendas su informacija apie šio kalno gyvūniją ir augmeniją. Jeigu suprantate nors šiek tiek anglų kalbą, spauskite ant nuotraukos, kad ją pamatytumėte plačiu formatu ir galėtumėte pasiskaityti.
Sujungiau keletą trumpų video į vieną ir patalpinau YouTube. Šiek tiek vaizdų darytų einant link kalno viršūnės ir nuo kalno viršūnės. Debesuota, tikrai ne kažką.
Pradedam kelionę pėsčiomis. Štai kaip atrodo pradžia kelio, link kalno viršūnės.
Einant keliu atsiveria nuostabūs vaizdai, matosi jūra, dangus, kalningos vietovės. Gaila, kad diena debesuota, daug vaizdo atima debesuotumas. Nors reikia būti optimistu, gaivu vaikščiotis, nežliaugia prakaitas, toks oras leidžia giliai atsipalaiduoti.
Dar vienas stendas. Siūlomas maršrutas pėsčiomis, kurio ilgis 8640 metrų. Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus, galite išbandyti. Taip pat stende yra parodyta, ką galite išvysti keliaudami šiuo maršrutu. Šią nuotrauką įkėliau plačiu formatu, tam, kad įskaitytumėte smulkias raides ant stendo. Spauskite ant nuotraukos, tam kad pamatytumėte pilno dydžio nuotraukos versiją.
Štai dar vienas stendas ir vėl siūlomas maršrutas pėsčiomis, šio maršruto ilgis 6595 metrai. Stende yra keletas nuotraukų su gyvūnija ir augmenyje, šiuos vaizdus turėtumėte išvysti keliaujant šiuo maršrutu. Nuotrauką patalpinau plačiu formatu. Spauskite ant nuotraukos ir ją atidarys plačiu formatu.
Einant keliu link kalno viršūnės, daug kur vaizdą apstoja medžiai, bet ne visur. Yra vietų kuriose norisi pastovėti ilgiau, pailsėti, pasižiūrėti į gamtos grožybes iš aukščiau. Siunčiu jums „Peace”.
O štai aš jau viršuje. Šalia manęs yra metalinė dėžė, kurioje yra lankytojų knyga. Kaip taisyklė apsilankius čia, rekomenduotina įsirašyti.
Įsirašėme ir mes 🙂
Štai vaizdas nuo kalno viršūnės. Gaila, bet nepagalvoją, pasirinkome debesuotą dieną, to pasekoje vaizdą gniaužė debesys. Matėme gamtos grožybes, tik vienoje kalno pusėje ir kartu su debesimis, kitoje pusėje apskritai per debesis nebuvo įmanoma nieko įžiūrėti.

Labai gaila, kad keliaujant buvo debesuota diena. Mačiau YouTube kitų keliautojų įrašus, keliaujant geresniu oru, atsiveria tikrai nerealūs vaizdai. Tačiau joks video, jokia nuotrauka neperduos to, ką patiri ir pajunti užlipęs į Ainos kalną.

Drogarati urvas

Drogarati urvas atrastas prieš 300 metų. Manoma, jog šis urvas susiformavo prieš daugiau, nei 100 milijonų metų. Šio urvo ilgis yra apie 60 metrų, plotis apie 40 metrų, aukštis siekia iki 20 metrų. Urvo viduje laikosi apie 18 laipsnių šiluma, tačiau urve yra gana drėgna, urve nuolatos laikosi apie 90% oro drėgmė. Įėjimas į šį objektą yra mokamas. Už bilietą 2019 metų Birželio mėnesį, asmeniui teko pakloti 5€. Lankymosi laikas Drogarati urve nėra ribojamas.

Nusipirkus bilietus ir nulipus laiptais žemyn prie Drogarati urvo įėjimo pasitinka vartai, o ant jų užrašai su draudimais liesti urvo stalagmitus ir stalaktitus. Įspėjama, kad viduje nuo drėgmės yra slidu. Taip pat draudžiama fotografuoti urve, nors manau, kad šis užrašas turėjo būti prieš perkant bilietus. Aš šį užrašą ignoravau ir tai dariau, ne vienas, tai darė visi kartu esantys keliautojai.
Vienas iš pirmų kadrų Drogarati urve.
Taip atrodo Drogarati urvo lubos. Vaikštant aplanko mintys, tokios kaip „Kas būtų jeigu man ant galvos toks vienas nukristų”. Man asmeniškai lubos su susiformavusiais stalagmitais primena konditerinio gaminio „šakočio” spyglius. Taip ir norėjosi paragauti šakočio, bevaikštant urve.
Šiek tiek urve pafilmavau.

Melissani urvas

Kefalonijos salos viduje yra susidaręs urvas, ežerėlis „Melissani”. Šio urvo ilgis siekia 3.5 kilometro(taip teigia Graikijos turizmo informacinis puslapis, manau lankytinos vietos ilgis yra kur kas mažesnis), plotis 40 metrų, o aukštis 36 metrai. Šį ežerą atrado vietinis gyventojas 1951 metais. Šis urvas susidarė, dėl natūralių mechaninių ir cheminių reiškinių. Melissani ežerėlyje teko pamatyti žuvies, urvuose paukščių namus. Įėjimas ir plaukiojimas valtimi Melissani ežerėlyje su 10-15 minučių ekskursiją, asmeniui kainavo 7€. Tiek kainavo, 2019 metais, Birželio mėnesį. 7€ palyginus nėra daug aplankant šį objektą, tuo labiau pasiplaukioji valtele. Tikrai rekomenduoju, verta.

Priėjome tuneliu prie Melissani urvo pradžios. Mus pasitinka urvo darbuotojai plaukiojantys su valtimis, jie yra labai draugiški, padeda įlipti į valtį, siūlosi duoti telefoną, kad nusifotografuoti valtyje. Kelionės metu šie kapitonai mėgsta padainuoti.
Pavyko nufilmuoti plaukimą į Melissani urvą, viduje gyvena, skraidžioja ir čiulba paukščiai.
Vandenyje teko pastebėti žuvį. Vandens bangos sukeltos nuo valties irklų, truputį sutrukdė fotografuoti žuvies nuotrauką. Kas čia per žuvis nežinau. Tu žinai? Jeigu žinai pakomentuok komentaruose, apačioje straipsnio. Ačiū.
Viena iš gražesnių urve darytų nuotraukų. Vanduo toks mėlynas, kad atrodo, jog nudažytas chemija, nors tai yra natūralus gamtos stebuklas.
Plaukiant valtele priartėjame prie urvo.

Keliaujame į Zakintą

Vaikštant šalia jūros Skala miestelyje, kuriame apsistojome, pastebėjome stendą su pasiūlymu plaukti kruizu į Zakinto salą. Programoje buvo įtraukta visos dienos išplaukimas į Zakinto salą, aplankant vieną iš garsiausių, labiausiai geidžiamiausių aplankyti paplūdimių „Navagio”. Tuo pačiu kruizu po vizito į „Navagio” paplūdimį, aplankyti Zakinto mėlynuosius urvus su galimybe pasimaudyti tiesiai iš kruizinio laivo, o gale kelionės, išsilaipinti ir būti Zakinto saloje 2 valandas. Toks malonumas kainavo 40€ asmeniui. Kadangi mes pora, bandžiau ieškoti analogiškų paslaugų ir derėtis susisiekęs su kapitonu, tačiau nesėkmingai. Ieškojau analogiškų paslaugų, buvo akcija „Early season offer”(Ankstyvo sezono pasiūlymas), toks pasiūlymas kainavo 35€, bet jų siūlomas kruizas buvo mano akimis prastesnis, nei tas kuriuo pradžioje susidomėjau. Bandžiau susisiekti su kapitonu. Aš jam sakiau, kad esame pora. Paklausiau ar galite padaryti porai nuolaidą? Jis pradėjo skųstis dėl didelių mokesčių ir brangstančio kuro. Nieko nepešęs, dėl nuolaidos, sutikau su jų pasiūlymu 40€/asmeniui. Iš tikrųjų pinigai verti kruizo, visą dieną turėjome ką veikti.
Daugiau informacijos apie kruizą rasite: https://kefalonia-cruises.gr/kefalonia-cruises/zante-cruises
Aš naudojausi būtent šiomis paslaugomis. Nuorodoje rasite grafikus ir siūlomus kruizus. Perkant kelias kryptis pritaikoma nuolaida, bet šiaip jie nesideri asmeniui ar porai, reikia surinkti grupelę, kad galėtumėt gauti nuolaidą vienam kruizo išplaukimui.
Išplaukimai vyksta iš miestelio Skala. Yra kitų kruizų, kurie siūlo išplaukimus iš kitų miestelių, tik reikia netingėti paieškoti.

Aukščiau matote Navagio paplūdimį. Į šį paplūdimį pėsčiomis nepateksite, bet čia kursuoja daugybę kruizų, laivelių su ekskursijomis iš įvairių salų, į šį nuostabų paplūdimį. Paplūdimyje yra nuskendęs ir baigiantis surūdyti laivas. 1980 metais, Spalio 2 dieną buvo labai didelis rūkas, bei didelės bangos, čia pat plaukė laivas. Esant prastoms oro sąlygoms laivas patyrė nesėkmę ir atsidūrė „Navagio” paplūdimio pakrantėje. Iš žmonių sklinda gandai, kad šis laivas plukdė kontrabandines cigaretes, vyną, moteris.
Štai atplaukėme į Navagio paplūdimį, mums čia davė apie 30 minučių laisvo laiko. Kas norėjo galėjo maudytis, kiti kaip ir aš fotografavosi paplūdimyje ir slampinėjo aplink laivą.
„Dėmesio, neperžengti”. Tokiais ženklais ir virve aptverta Navagio paplūdimio šlaitai. Kodėl taip yra? Navagio paplūdimys nėra toks saugus kaip atrodo, bet kada gali nučiuožti paplūdimio šlaitai. Ir taip yra nutikę ne vieną kartą.
Tai tikrai ne mano video. Tai atsitiktinis video iš YouTube. Turistas užfiksavo, kaip nučiuožė dalis Navagio paplūdimio šlaito. Filmuota 2018 metų Rugsėjo 13 dieną.
Navagio paplūdimys nėra toks jau ramus. Kadangi jis yra gana populiarus visoje Europoje, turistai iš įvairių salų, įvairiais kruizais, plaukia būtent čia. Ramybės čia nelabai rasi. Nebent turėtum nuosavą valtį arba pirktum privatų turą, tarkim vakare ir tai nežinia ar rastum ramybę. Žmonių Navagio paplūdimyje apstu.
Štai kaip atrodo išrūdijęs laivo vidus.
Nuotrauka iš kruizo. Tiesiog gamtos sukurtos grožybės, Zakinto sala.
Zakinto salos mėlynieji urvai. Net ir čia nemažai jachtų su turistais.
Dar viena nuotrauka su Zakinto krantais.
Netoli mėlynųjų urvų, kruizas sustojo ir siūlė keleiviams pašokinėti iš kruizo, bei atsigaivinti jūroje. Aš šios pramogos atsisakiau ir nuėjau paslampinėti po kruizą. Nuotraukoje kruizo valdymo panelė. Taip pat kruizo programoje personalas siūlo, tiems kas nori pavairuoti laivą. Pabuvojus prie mėlynųjų urvų, tęsėme programą. Dabar plaukėme į Zakinto salą, kur mūsų laukė 2 valandos laisvo laiko Zakinte.
Įkaitus, puolėme gaivintis. Pradžioje draugė užsisakė braškių kokteilį, aš gaivinausi alumi. Man patinka Graikijos restoranai vienu dalyku. Tuo, kad dažnai alaus bokalai laikomi kameroje. Susipylus alų į bokalą alus būna ypatingai šaltas, alaus puta kartais viršuje ir apačioje truputį sudaro ledo sluoksnį. Rekomenduoju Alfa alų, jis panašus kaip Kalnapilio original, tik man truputį skanesnis.
Atrodo kaip ledai su bananais, tačiau čia yra šaldytas jogurtas su bananais. Jis nėra toks saldus kaip ledai. Jo privalumas yra toks, kad jis nėra toks kaloringas kaip ledai.

Likusias 2 valandas leidome Zakinto restorane. Suvalgėme picą, išgėriau porą alaus, draugė išgėrė braškių kokteilį, suvalgė šaldytą jogurtą, užsisakėm vieną vandens ir už visą tai nesumokėjome, nei 20€. Laikui praslinkus, reikėjo rinktis prie kruizo ir ruoštis kelionei atgal į Skala, Kefalonijoje. Per maždaug valandą laiko grįžome atgal į Kefalonijos salą.

Sujungiau video akimirkas į vieną video filmuką iš kruizo į Zakintą ir patalpinau į YouTube. Gero žiūrėjimo 🙂

Kefalonijos sostinė Argostoli

Nepraleidome progos apsilankyti ir pasivaikščioti po Kefalonijos sostinę Argostoli. Argostoli mieste gyvena 10 600 gyventojų, o jos plotas užima 151 kvadratinius kilometrus. Argostoli sostinėje yra krantinė, daug restoranų ir šiaip kur pasivaikščioti. Argostoli vaizdai kalba patys už save. Geriau pasižiūrėkime iliustracijas.

De Bosset tiltas vedantis iš miestelio Drapano į Agrostoli sostinę.
Maždaug per vidurį tilto fotografuoju į Drapano miestelio pusę.
Per 1953 metų įvykusį žemės drebėjimą, kuris sugriovė daugybę namų, taip pat apgadino šį tiltą, buvo pastatytas paminklas atminti žemės drebėjimo nelaimę, sugriautus namus ir žmonių gyvenimus.
Vaikščiojant po Agrostoli miestelį nufotografavome paminklą. Atleiskit apie jį informacijos neradau.
Kaip matote Agrostolis gražiai sutvarkytas miestelis. Taip pat yra kur atsisėsti ir pasigrožėti Kefalonijos grožybėmis.
Taip atrodo vaizdas nuo Agrostoli pakrantės vakare. Šiltas vėjelis kutena kūną, vaizdas maloniai ramina.
Pavyko nufilmuoti vieną gigantišką vėžlį.
O taip atrodo Agrostoli miestas sutemus. Telefono kamera tikrai nenufotografavo, to ką matė plika akis. Vakare buvo malonu sustoti prie pakrantės esančiame restorane ir pavakarieniauti žiūrint į tokią panoramą.

Įvairūs vaizdai iš kelionės Kefalonijoje.

Mano nuotraukų albumas iš atostogų Kefalonijoje eina į pabaigą, liko tik pavieniai kadrai, todėl dar bandysiu ką nors iš jų išspausti.

Kefalonijos senasis akropolis „Sami”. Kaip ir kiti pastatai per 1953 metų žemės drebėjimą sugriuvo, taip ir šis. Šalia matosi pastatytas naujas statinys.
Štai kas liko po žemės drebėjimo.
Po vizito į Melissani urvus, sustojome pasigrožėti jūra, šalia esančiame miestelyje Karavomylos.
Netoli miestelio Fiscardo, sustojome atsikvėpti ir nufotografavome vieną iš gražiausių paplūdimių Kefalonijoje. Apskritai Fiscardo vienas iš gražiausių miestelių Kefalonijoje.
Fiscardo.
Kefalonijoje vairuokite atsargiai. Kaip ir kiekvienoje Graikijos saloje, taip ir Kefalonijoje pilna ožkų. Jie išeina į gatves ir nesitraukia, laipioja kalnais. Jeigu pastojo ožka skersai kelią, pypinkite, tai tikrai padeda.
Lietuvos kiemuose auga obuoliai ir kriaušės, pas Graikus auga apelsinai ir citrinos.
Vieną iš pirmų dienų intensyviai keliaujant išalkome, namai buvo ne visai arti, o iki jų nenuvažiuosi taip greitai, kaip Vokietijos bamuose. Nusprendėme paieškoti vietinio restorano, nebrangiai pavalgyti. Ieškojome „gyros”, tai Graikiškas kebabas pitoje, nebrangus(3€+-) ir skanus. Sustojome prie vieno iš restoranų ir paklausėme apie gyros, sakė jie gyros nekepa ir pasiūlė „Souvlaki”, tai yra gryniausias šašlykas, tik Graikai jį vadina Souvlaki. Sukirtome po tokį ir tikrai pavalgėme. Patiko pati porcija kurią sudarė 3 iešmeliai mėsos ir bulvytės fri su citrina. Toks patiekalas kainavo 6€. Graikijoje apskritai man patinka porcijų dydžiai ir mėsos kiekis porcijoje. Lietuvoje gausi kalną ryžių, salotų, agurkų, pomidorų ir iešmelį šašlyko, o Graikijoje su mėsa nesismulkina, prideda kaip reikalas ir tai ne pirmas kartas Graikijoje su pasitenkinimu restorane. Pagirtina.
Būtent tuos Souvlaki valgėme žiūrėdami tokį vaizdą vakare. Jeigu kada nors keliausite netoli Myrtos paplūdimio, užsukite čia. Apskritai čia maistas skanus, porcijos gausios, kainos geros, personalas tikrai nuoširdus ir neįkyrus. O TripAdvisor vien geri atsiliepimai https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g3396951-d10769733-Reviews-Giorgos-Divarata_Cephalonia_Ionian_Islands.html.

Na šį kartą mano galerija tikrai pasibaigė. Ko gailiuosi šioje kelionėje, tai kad praleidau aplankyti nuostabaus grožio „Saint George” pilį. O šiaip manau pamačiau geriausias Kefalonijos vietas ir paragavau šiek tiek Zakinto.

Tai ką praleidau, ko gero veltui. Saint George pilis. Tikrai ne mano video.

Kiek man kainavo keliauti į Kefaloniją dešimčiai naktų?

Kadangi tuo metu gyvenau Vokietijoje, ieškojau pigių skrydžių krypčių iš Vokietijos. Iš Vokietijos skrydžių krypčių ir gerų kainų pasirinkimas mane tikrai maloniai nustebino. Labiausiai keliauti mėgstu Graikijos ir Ispanijos salose, nebrangu, nuostabūs paplūdimiai, gražūs vaizdai, lankytinos vietos. Ko daugiau norėti keliaujant? Taigi išbandęs skrydžių paiešką, radau savo aukso viduriuką atostogoms, tai buvo Graikijos sala Kefalonija iš Berlyno. Tuo metu bilietai dviems tiesiogiai iš Berlyno į Kefaloniją ir atgal, mums kainavo vos 127€. Esame kuklūs, todėl nebrangų viešbutį bookinge su privačia vonia, kondicionieriumi, wifi, virtuvėle, balkonu su vaizdu į jūrą radome už 210€ dviems asmenims, dešimčiai nakvynių. Automobilio nuoma su pilnu draudimu, apsaugančiu nuo įvairiausių galimų eismo įvykių, sumokėjome apie 250€ už dešimt automobilio nuomos dienų. Labiausiai nepatiko mokėti už oro uosto parkavimą Berlyne, už kurį sumokėjome 80€, už 10 parų automobilio saugojimo. Bendra sąmata 127+210+250+80=667€. Kadangi keliavau ne vienas, su savo mergina, todėl šią sumą padengėme bendrai. Gavosi vienam asmeniui apie 333€, už 10 dienų buvimą Kefalonijoje kartu su nuomotu automobiliu už kurio apgadinimus neprisiimsiu jokios finansinės atsakomybės, gyvenant apartamentuose su įvairiais patogumais ir žinant, kad mano nuosavas automobilis Berlyne saugiai stovi, saugomoje aikštelėje. Na dar reikia papildomai pinigų kelionėje ant maisto ir panašiai, bet ir gyvenant įprastą gyvenimą nuo to nepabėgsi, todėl manau nereiktų to skaičiuoti į kelionės sąmatą, nors turiu pripažinti, jog kelionėse išleidžiu dažniausiai daugiau, nei įprastai.

Susiplanuokite savo kelionę į Kefaloniją patys!

Lėktuvo bilietai: Tiesioginių lėktuvo bilietų iš Lietuvos, Latvijos ar Lenkijos vargu ar rasite, nebent atskirai rasite pirkti pas kelionių organizatorių. Todėl teks keliauti automobiliu iki artimiausio Berlin Tegel oro uosto, kuris siūlo tiesioginius skrydžius į Kefaloniją, kelionė iki Berlyno oro uosto automobiliu užtruks apie pusę paros arba reikės ieškoti jungiamojo skrydžio iš artimesnio oro uosto į oro uostus kurie skraidina į Kefalonijos salą.
Ryanair pigių skrydžių bendrovė siūlo tiesioginius skrydžius į Kefaloniją iš Vokietijos Berlin Tegel ir Frankfurt International oro uostų. Iš Italijos Milan Bergamo ir Piza oro uostų. Iš Anglijos į Kefaloniją tiesioginių skrydžių galite ieškoti per Londono Stanstedo oro uostą.
Jeigu keliauti iš Lietuvos iki Berlin Tegel oro uosto automobiliu jums atrodo per daug varginanti kelionė, rinkitės jungiamąjį skrydį. Aš jums siūlau nesivarginti, ieškoti Ryanair puslapyje, jungiamųjų skrydžių, tai gali labai varginti. Šiais laikais yra sukurtų robotų, kurie tai atliks greitai ir efektyviai už jus! Pasinaudokite mano tiklaraštyje įdiegtu skrydžių paieškos varikliu, įsitikinkite, jog tai labai nesudėtinga!
Taip pat nepamirškite jeigu keliausite automobiliu Į Berlin Tegel oro uostą per Lenkiją A2 keliu, reikės mokėti privalomus kelių mokesčius, su lengvuoju automobiliu apie 20€ vienas galas nuo Varšuvos iki Lenkijos galo/Pradžios Vokietijos.

Kur apsistoti? Jeigu jau radote geriausią skrydžių variantą į Kefaloniją, tuomet pasinaudokite viešbučio paieškos įrankiu, paieška tikrai nesudėtinga. Papildykite paieška pageidaujamais patogumais, galite ieškoti variantų išrikiuotų nuo mažiausios kainos. Tai paprasta, patogu ir nebrangu.

Automobilio nuoma: Kefalonijoje be automobilio tikrai bus sunkiau pasiekti įvairias lankytinas vietas, nors neneigiu, kad neįmanoma, juk ten kursuoja autobusai, kaip ir visur. Siūlau nesivarginti laukiant autobuso ir tikrai nesiūlau brangiai keliauti taxi. Automobilių nuomos kainos Kefalonijoje vienos iš žemiausių. Jums tereikia turėti B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Pasinaudokite automobilio nuomos paieška Kefalonijoje už geriausią kainą. Prieš rezervuodami automobilį atidžiai perskaitykite automobilio nuomos kompanijos taisykles, pasitikrinkite ar jų reikalaujama banko kortelė atitinka jūsų turimai. Dažniausiai automobilių nuomos kompanijos nuskaito ne mažą depozitą, nuomos metu ir jį grąžina tada kada grąžinate sveiką automobilį. Nenorėdami prarasti savo depozito, įsigykite papildomą draudimą, kad per atostogas, jaustumėtės laisvai.

Kur palikti savo automobilį oro uoste? Paprastesnės problemos negali būti. Spauskite ČIA pasirinkite oro uostą, atvykimo, grįžimo, datą ir laiką. Gaukite geriausią kainą rinkoje!

Patarimai. Kaip sutaupyti keliaujant?
1. Lėktuvo bilietų ieškokite trimis ar daugiau savaičių ankščiau, nuo numatytų atostogų pradžios. Kuo ankščiau ieškosite bilietų, tuo didesnė tikimybė juos įsigyti pigiau.
2. Keliaukite su draugais. Kartu mestis ant kelionės iki oro uosto už kurą, už automobilio saugojimo aikštelę, už nuomotą automobilį su draudimu ar be gaunasi daug pigiau, nei keliaujant vienam ar poroje. Kalbant apie apartamentus keliaujant kelioms poroms. Jeigu norisi daugiau privatumo, galima pirkti atskirus apartamentus, jeigu norisi pigiau, rezervuokit numerį su dviem miegamaisiais.
Manau įmanoma mano kelionę pakartoti dviems poroms(4 asmenims) už 200€ asmeniui biudžetą.