Vieną gūdžią ir šaltą 2018 metų Vasario dieną nusprendžiau mesti darbą, atrasti šiek tiek laiko sau ir pasilepinti tuo, kas man labiausiai patinka(Aš turiu omenyje kelionę). Prie manęs prisijungė, mano mergina, kurios taip pat nežavėjo esamas darbas ir darbo sąlygos. Nusprendžiau, kad atostogos turėtų būti šiltos, riebios(ne trumpesnės, nei 10 dienų), nebrangios(kaip visada renkuosi geriausią kainos, kelionės krypties santykį). Mano pasirinkimas buvo Gran Kanarija. Kanarų salos priklauso Ispanijai, o Ispanija priklauso Europai, todėl reiškiasi, kad į Kanarų salas vizos nereikia ir keliauti nebus papildomų sunkumų su vizomis ar panašiai. Perki lėktuvo bilietą ir keliauji! Kaip minėjau buvo Vasario mėnesis. Ką tai reiškia? Kad Europos šalyse ganėtinai šaltoka keliauti, tuo labiau kelionių maudynėms prie jūros. Nors mano atkaklumas rado išeitį, tai Kanarų salos. Kalbant apie orą, tik šalčiausiu metų laiku esant prastam orui, arba keliaujant Kanarų salose aukščiau į kalnus prireiks šiltesnės aprangos. Vandens temperatūra Kanarų salose šalčiausiu metų laiku nenukrenta žemiau 18 laipsnių šilumos! Todėl drąsiai rekomenduoju keliauti į Kanarų salas žiemą, nes tai palyginus nebrangu pabėgti nuo žiemos, prie nesibaigiančios vasaros. Aš manau, tai geriausias kelionės variantas koks gali būti žiemą, neįtraukiant į šią mintį tolimųjų kraštų, kurie piniginę paplonintų labiau.
Ar iš Lietuvos paprasta įsigyti skrydį į Kanarų salas? Šiuo metu tokios galimybės nėra. Tiesioginius skrydžius ko gero siūlo tik kelionių agentūros kartu su savo ne pigiais paketais. Norint susikurti savarankišką kelionę, reikia ieškoti jungiamojo skrydžio iš Lietuvos arba Važiuoti iki Varšuvos kur skrydžių pasirinkimas daug geresnis ir kainos dažniausiai žemesnės. Naudodamasis šiuo įrankiu radau tiesioginius skrydžius ant 14 dienų atostogų iš Varšuvos, Chopin(WAW) oro uosto į Gran Kanarijos las Palmas(LPA) oro uostą ir atgal į tą patį Chopin(WAW) oro uostą, vos už 118€ asmeniui.
Kiek atsiėjo kelionę mums(porelei) į Gran Kanariją, 14 dienų?
Įskaičiuojant oro uosto saugojimo aikštelę, lėktuvo bilietus, viešbučius(rezervavome trijose skirtingose vietose, kad būtų patogiau pažinti salą, rezervavome 4d+5d+5d, viso 14 naktų), auto nuomą su pilnu draudimu. Viskas mums atsiėjo apie 1000€, dviems asmenims, dvi savaitės. Manau neblogai. Į šią kainą neįskaičiavau apie 60 litrų dyzelio kelionei, nuo Alytaus iki Varšuvos ir atgal.
Kelionės į Gran Kanariją įspūdžiai ir galerija
Kad šis įrašas apie mano kelionę nevirstų visiškai nuobodžiu skaitalu apie kainas ir kitas subtilybes, pabandysiu šį įrašą iliustruoti nuotraukomis ir video su trumpais, aiškiais aprašymais ir kelionės raida.
Kelionės pradžia
Vasario 23 diena. Prieš dieną atvykę į Varšuvą ir apsistoją jaukiame bute, gerai pailsėjome. Atsikėlę ryte išgėrėme kavos ir užkandome, tada pajudėjome link Varšuvos Chopin(WAW) oro uosto. Kiek pamenu buvo graži, šilta žiemos diena.
Ši nuotrauka daryta Varšuvos mieste, sustojus prie sankryžos. Varšuva tiesiog gražus, didelis, tvarkingas miestas su moderniais pastatais. Man Varšuva patinka 🙂
Pati pirmoji diena buvo ne lengva. Skridome su „Small Planet Airlines” kompanija, skrydis vėlavo apie valandą. Nuskristi nuo Varšuvos iki Gran Kanarijos užtruko apie 5.5 valandos. Vėliau oro uoste reikėjo susitikti su automobilių nuomos kompanijos atstovais, susitvarkyti visus dokumentus, susiejusius su automobilio nuoma. Tada liko nusigauti su nuomotų automobiliu nuo oro uosto iki „La Aldea de San Nicolas de Tolentino” vietos, kurioje buvo mūsų pirmieji apartamentai. Ši vieta yra visiškai kitoje salos pusėje, už 80 kilometrų, nuo oro uosto. Kelionė nuomotu automobiliu tamsoje, lyjant, važiuojant serpantinais nebuvo lengva, ypač po varginančios dienos. Galų, gale 23h vietos laiku(-2 valandos lyginant su Lietuvos laiku), pasiekėme ir suradome rezervuotus apartamentus. Mus pasitiko svetingas šeimininkas, kuris tikrai šiltai mus priėmė. Ant stalo radome vaisių, šaldytuve radome sulčių ir ledų. Buvo kavos aparatas ir pasirūpinta kavos kapsulėmis. Po tokios sunkios dienos nieko nesinorėjo, tik išsimaudyti ir miegoti.
Sekančią dieną, gerai pailsėję, apsipirkome, pasirūpinome, kad šaldytuve būtų daugiau, nei ledai ar sultys.
Apsirūpinę maistu, nusprendėme pradėti pažinti Gran Kanariją, juk atvažiavome, ne valgyti, o pažinti salą, pamatyti nuostabių kalnų, pakrančių, kultūros ir ne tik tai.
Pradžioje apsišilti nusprendžiau su netoli esančia „El Lomo” krantine.
Vaizdas nuo „El Lomo” krantinės.
Iš dešinės apačioje tamsaus smėlio, bet gana uždaroje vietoje, ramus „El Lomo” paplūdimys.
Ramiai pavaikštinėją prie jūros, apsidairę patraukėme link namų, kadangi gaivus oras ir vidutinis fizinis pavargimas nuo vaikščiojimų patraukė ant maisto.
Štai mūsų vakarienė su maloniai atpalaiduojančia tekila 🙂 Na pavalgėm. Ką veikti toliau? Bevalgant išgirdome iš lauko sklindančią trankią muziką, nusprendėm išeiti į lauką, pasižiūrėti, kas vyksta? Kaip vėliau paaiškėjo, tai vyko kažkoks paradas, jame buvo persirengusių vaikų, visokiais gangsteriais, merginos čigonėmis, velniukėmis ir panašiai, dalyvavo ir vyresni, buvo ne mažai transvestitų. Žmonės Gran Kanarijoje tolerantiški netradicinėms pakraipoms. Kanarų salose žmonės atsipalaidavę, „MoterVyriai” nekompleksuoja dėl savo pasirodymų.Sekanti diena saulėtumu nepasižymėjo, truputį užpuolė lietus, tačiau, tai mūsų nesustabdė tyrinėti salos. Tyrinėdamas programėlę Maps.me ir Googlėje suvedęs „Gran Canaria top places” atradau „Roque Nublo”. Tai vulkaninis akmuo 67 metrų aukščio, jis randasi ant aukščiausio Gran Kanarijos kalno „Morro de la Agujereada”, jo aukštis yra 1956 metrai.
Pakeliui sustodavome atsipūsti, pasidairyti aplinkui, oras buvo niūrokas, bet vaizdas aplinkui buvo raminančiai teigiamas, gaivus.
Pakeliui tarp La Aldea ir Roque Nublo distancijos, sustojome prie vietinės bažnytėlės pasidairyti.
Prie bažnyčios, vaizdas į kalnus, labai drėgnas oras, dangus su žeme maišosi, tikrąja žodžio prasme.
Pagaliau po beveik 2 valandų (su sustojimais, atstumas ne pilni 30km), brūžinant pirma, antra ir trečia pavaromis atvykome į savo tikslą. Pradėjome žengti link kalno viršūnės. Nesitikėjau, kad prie jūros esant 25 laipsniams šilumos, kalnuose nesieks, nei 10 laipsnių, todėl buvo truputį šalta, o dar ta lietaus dulksna… Na bet po visko sušilau, nesusirgau, viskas OK 🙂 O štai aš kalno viršuje. „Peace” 🙂
Noriu paminėti, kad esant tokiam vėjui ir lietui, čia nėra, nei 10 laipsnių šilumos. Pradžioje video iš dešinės matosi kelias, kuriuo galima tęsti kelionę toliau. Bet mano mergina nesutiko tęsti kelionės. Na oras ne koks, tiek to apsisukam…
Ar gi ne gražūs vaizdai? 🙂
Sekančią dieną nusprendėme keliauti į link miestelio Galdar, jis nuo mūsų apartamentų nutolęs apie 45 kilometrus. Ten važiavome, pasižiūrėti į natūralius Gran Kanarijos baseinus ir šiaip po miestą pavaikštinėti.
Las Salinas, sustojome „nupaveiksluoti” jūros.
Sustojome pasivaikščioti šalia laivų prieplaukos „Puerto de las Nieves”. Paminklas.
Štai kadre natūralūs jūros baseinai iš toliau kartu su jūra.
Dar truputį pasivažinėjome ir pavaikščiojome Galdar apylinkėse, užmušėme dieną ir važiavom namo.
Sekančią dieną privalėjome kraustytis iš La Aldea de San Nicolas į Vencindario miestą esanį kitoje salos pusėje, kadangi pirmųjų apartamentų viešnagės laikas baigėsi, liko dar 10 nakvynių dvejuose skirtinguose apartamentuose.
Šia dieną nieko gero nenuveikėme, apart persikraustymo, vakare buvome pasivaikščioti po vakarinį miestą ir tinginiavome.
Sekančią dieną suplanavome kelionę į miestelį „Terror”, skamba baisiai? Bet visai nebaisu, šis miestelis niekaip nesusiejąs su jokiais teroristiniais dalykais. Be to važiuojant aplink šį miestelį išvydau tikrai nuostabių gamtos peizažų. Šalia miestelio Terror, radau maps.me programėlėje pažymėtą kaip lankytiną vietą „Finca de Osorio”. Ten radome kalną į kurį nelengvai užsiritome. Trumpai: Gamta, grynas oras, puiki panorama.
Bevažiuojant šalia miestelio Terror, bulvių lysvė. Įdomu ar ne? 😀
„Finca de Osorio”, užlipus aukščiau matome jūrą, žalumą, deja šis vaizdas neperduoda tai, ką aš čia jaučiau. Oras buvo drėgnas, vėsus. Plaučiai jautė orgazmą.
Ant kalno įrengta vandens sistema, ji renka vandenį nuo kalnų. Toliau vanduo patenka į vandens rezervuarus iš kurių vanduo naudojamas ūkininkavimui. Manau teisingai supratau ir nupasakojau šį įrenginį 🙂
O štai ir aš, ir mano palinkėjimas skaitytojams „peace” 🙂
Apačioje kalno yra fermos ir kiti ūkiniai pastatai, vyksta įvairūs kaimo darbai, auginamos daržovės, avys, laksto nepikti šunėkai.
Tai buvo Vasario 28 diena, paskutinė vasario diena ir ji buvo nuostabi, tuo metu Lietuvoje buvo apie -20 laipsnių šalčio 🙂
Sekančią dieną nusprendėme keliauti į garsųjį turistų miestelį „Maspalomas”. Kuo jis pasižymi? Trumpai: Smėlio kopos, daug turistų, daug pramogų, klubų, prabangių viešbučių, reikia patraukt žolės? Pasiūlė ir jos. Nepatiko Afrikiečių moterų trijulė, kuri bandė iš mūsų vilioti pinigus. Apie tai vėliau.
Štai mėgėjiška nuotrauka iš tikrai ne mažo Maspalomas paplūdimio. Šis paplūdimys turi įvairių kategorijų vietų. Vienoje vietoje bendros taisyklės, kitoje nudistai, kitoje seksualinės mažumos ir panašiai. Žmonės atsipalaidavę, merginos nevengia mūvėti „siaurikių” ir apie liemenėlių mūvėjimą tikrai ne visos galvoja.
Dar viena nuotrauka iš Maspalomas paplūdimio. Šią dieną iškeitėme labiau į pasyvias pramogas tūnant paplūdimyje, atsigėriau alaus, pasimaudžiau. Just take it easy.
Nuostabi, žydra Atlanto jūra ir Maspalomas paplūdimys.
Na prie jūros jau prisigulėjome, traukėme link miesto, link automobilio. Šie laipteliai nuo paplūdimio link miesto, tik užlipus ant jų, prisistatė trys stambios Afrikietės. Atkišo man ranką ir tarė „Hello”(Labas), aš į tai atsakiau. Tada sako „Where are you from?”(Iš kur tu esi?), aš atsakiau „From Lithuania”(Iš Lietuvos), ji man Lietuviškai tarė „Laba dena, i`m from Africa”(Laba diena, aš esu iš Afrikos), taip teisingai užrašiau „Laba dena”, na bet už pastangas mokėti Lietuvių kalbą užskaitau. Kas vyko toliau? Kol bendravau su viena iš trijų Afrikiečių moterų. Man laikant jos ranką sveikinimosi formoje, staiga ji bandė užrišti man kažkokį siūlą ant rankos, aš to atsisakiau, paleidau ranką ir pradėjau eiti toliau. Tuo tarpu atsisukau pažiūrėti į savo merginą kuri stovėjo šalia. Žiūriu tos dvi likusios už kadro Afrikietės jau užrišo mano merginai ant rankos tą siūlo atkarpą. Aš čiupau merginai už rankos, tą siūlą atrišau, ir atidaviau atgal. Draugė nusivedžiau toliau. Iš nugaros girdėjau žodžius „Give me two euro”(Duokite man du eurus), na tipo už tą „šniūrą”, kita, su kuria bendravau „You are bad people”(Tu esi blogas žmogus), aš jai atsakiau eidamas nuo jos toliau „I know”(Aš žinau). Tos Afrikietės toliau įkyriai čiupdavo porelėms už rankų ir kišdavo savo šniūrus, gal kas ir moka už juos, bet ne aš, aš pinigus investuoti randu kur kitur, pavyzdžiui į alutį 😀 Žodžiu, jeigu kur keliausite, venkite nemokamų dovanų, šniūrų, laikrodžių ar gėlių(dažniausiai kiša tokius dalykus).
Čia yra Maspalomas miesto bažnyčia, ji randasi pačiame mieste, už nugaros man klubas „Pacha”, prie šio klubo stovėjo juodaodis vyras kuris užkalbino mane. Klausė manęs užuominomis anglų kalba, „Ar nori pasilinksminti” ir pan, aš nelabai supratau apie ką jis kalba, po to jis atviriau pasakė „Smoke, smoke, weed”(Rūkyti, rūkyti, žolė). Aš atsisakiau. Šiaip Ispanijoje ir jų salose rūkyti žolę yra legalu, tik ją viešai pardavinėti yra nusikaltimas, aš labai abejoju ar tokius pardavėjus iš viso gaudo. Šis miestelis labai tiktų pašėlusiam jaunimui. Klubai, apsinuoginusios ir atsipalaidavę merginos, žolė, jeigu nepaeis su merginomis, atsiras merginų už eurus, su kuriomis tikrai „paeis”, prostitucija Ispanijoje nėra nusikaltimas. Pasidomėjau internete apie Gran Kanarijos klubus. Vienuose galima gauti žolės, kituose galima atvykus su savo mergina, ja apsikeisti su kita mergina, tu duodi savo merginą, tau vyras duoda savo merginą. Sąžininga? 🙂 Na žodžiu yra ne standartų pašėlusiems žmonėms. Man Maspalomas nelabai patiko, myliu gamtą ir ramybę, o čia tuo nekvepia, nebent kur toliau paplūdimyje.
Kadangi tos afrikietės sukniso mums nuotaiką, vakarą užbaigėme skania vakariene ir vyneliu, kas sekančiai dienai garantavo ilgą poilsį lovoje, bet nusprendėme vakarop prasiblaškyti.
Arinaga miestelio pakrantė. Oras buvo niūriai malonus. Kaip ir minėjau ši diena nebuvo aktyvi, tiek veiksmui, tiek fotografijai. Todėl užteks tiek.
Sekančią dieną, tai jau Kovo 3d. Suplanavome kelionę į kalną „Pico Bandama”(569 metrai virš jūros lygio) su tikslu pasižiūrėti nuo jo į Bandamos kraterį. Bandama krateris yra 1000 metrų pločio ir 216 metrų gylio. Bandamos krateris yra vulkaninės kilmės, o tai reiškia, kad kažkada iš šios vietos veržėsi lava. Bandamos krateryje susiklostė labai geros sąlygos augti augalams ir auga įvairių rūšių augalų. Manoma, kad šis krateris paskutinį kartą patyrė „ejakuliaciją” prieš 2000 metų.
Štai kaip atrodo vaizdas nuo Bandamos kalno žiūrint į jūros pusę.
O štai ir Bandama krateris, nupleškintas nuo Bandama kalno.
Pačioje Bandama kalno viršūnėje yra įsikūrusi kavinė. Galima pabūti gryname ore, užkasti ir išgerti.
Toliau naršydami Gran Kanarijos žemėlapį, nusprendėme apsilankyti „Jardin Canario Viera y Clavijo” botanikos sodą. Čia radome daug žalumos, kaktusų parką, gėlių, buvo keli tvenkiniai su egzotinėmis žuvytėmis, nuo kalno čiurleno krioklys. Sodas didelis ir visiškai nemokamas.
Sodas nuo viršaus.
Iš kalno bėga vanduo, kuris maloniai ramina, sodas nepriekaištingai gražus ir išpuoselėtas įvairiais tilteliais ir kitomis ekspozicijomis.
Vaizdas kaip iš pasakos. Kaip jums? 🙂
Šalia šio namelio yra stendas kuriame teigiama, kad šis parkas buvo įkurtas 1952 metais. Čia vyko augalininkystės, bei gyvulininkystės reikalai, taip pat už grotų, viduje yra įrankių, su kuriais buvo naudojamasi šiame sode pernykščiais laikais.
Gran Kanarija aplamai turi daug nuostabių sodų, vienas iš jų „Jardin Canario Viera y Clavijo”. Aš labai rekomenduočiau lankantis Gran Kanarijoje, nepraleisti šios vietos.
Ši diena Gran Kanarijoje buvo viena iš geriausių, nes tikrai ne mažai pamatėme ir maloniai pavargome gamtoje. Laikas švęsti? Kodėl gi ne? Gran Kanarijoje tikrai labai geros sultys, rekomenduoju, taip pat ir ne sultys geros 😀 Taigi vakarą užmušėme tekilos kokteiliukais.
Sekančią dieną(Kovo 4d) turėjome palikti antruosius apartamentus ir kraustytis į trečiuosius, gaila, kad sekantys apartamentai buvo vos keletą kilometrų nuo esamų, tiesiog buvo palanki apartamentų kaina už kokybę. Negaliu pasakyti, kad Vencindario miestelis labai blogas, anaiptol, patiko, be to nuo šio miestelio nesunku pasiekti geriausias Gran kanarijos vietas. Kodėl aš per atostogas renkuosi kelis skirtingus apartamentus? Todėl, kad taip įdomiau, todėl, kad taip įmanoma rasti daugiau apartamentų pasirinkimo už palankią kainą, todėl, kad taip elgiantis galima praplėsti akiratį, įdomu pasižiūrėti, kaip žmones įsirengia namus. Iš esmės šią dieną be kraustymosi nieko rimto neužsiėmėme, tiesiog pasivaikščiojom miestelyje „Vencindario”, apsipirkome, patinginiavome, juk reikia padaryti pertraukas tarp aktyvių dienų.
Sekančią dieną, Kovo 5d, suplanavome nukeliauti į Gran Kanarijos sostinę Las Palmasą, bevažiuojant pasijutau, lyg Amerikoje. Palmės, modernūs namai ir daug visko. Las Palmase buvo viena problema, didelės automobilių spūstys, visur ženklai, kad draudžiama statytis automobilį, žmonės lenda po ratais ir panašiai. Nusprendėme pavažiuoti atokiau ir patinginiauti paplūdimyje.
Atokesnis „Isleta” paplūdimio krantas šalia Las Palmaso.
Gaila, kad nebuvo laiko ir noro pakeliauti po Las Palmaso miestą, nes ten tikrai buvo ką pamatyti. Tiesiog nekenčiu miesto šurmulio ir spūsčių. Taigi ši diena gavosi vėl tinginio diena.
Sekančią dieną, Kovo 6 dieną sugalvojome keliauti kur nors, ne prie jūros, kur nors giliau į gamtą, ne būtinai kur yra kas nors įžymaus, tiesiog pasivažinėti. Nuvažiavome į kalnus šalia miestelio „El Horno” ir visai nepasigailėjome, nes vaizdus kuriuos pamatėme tikrai nenuvylė.
Gaila, kad šis vaizdas neatkartoja, tai ką gyvai jauti keliaudamas tokiomis vietomis.
Štai ką matau važiuodamas šiais nuostabiais keliais.
El Horno miestas nuo viršaus, šis miestas yra tarp kalnų. Žiūrint šį vaizdą mintyse pinasi mintys: „Kaip būtų faina čia gyventi” 😀
Sekančią dieną, Kovo 7 dieną nusprendėme praleisti paplūdimyje. Akis žemėlapyje raižė neįprastos formos Playa de Amadores paplūdimys, žydras ir riestas kaip lankas.
Po gulinėjimų Playa de Amadores paplūdimyje traukėme namo, atšventėme kelionės pabaigą.
Sekančią dieną Kovo 8 dieną truputį mieste pasivaikščiojome, ruošėmės kelionei namo į Varšuvą, nuotraukų net nedariau, nes nebuvo ką fotografuoti.
Naktinė Varšuva, su telefonu, jos taip nenufotografuosi, kaip ji atrodo naktį. Ji atrodo kaip Amerika 😀
Taigi kelionė pasibaigė. Atvykome į Varšuvą, Varšuvoje buvome nusipirkę nakčiai apartamentus, po sunkios kelionės namo, pailsėjome, po to apsiprekinome Auchan`e. Jeigu būsite Varšuvoje, prieš grįžtant namo užsukite į Auchan`ą, tai didelis prekybos centras kuriame rasite maisto, drabužių ir pavalgyti pigiau. Jo viduje yra kavinė, kurioje maistas tikrai šviežias, skanus ir tikrai už gerą kainą. Manau, kad protingas apsipirkimas Varšuvoje atperka dalį kelionės į Varšuvą.
Dar šiek tiek galerijos kurios neradau kur sukišti šiame straipsnyje.
Kiek kainuoja alkoholis ir tabako gaminiai Kanarų salose?
Cigaretės Kanarų salose parduodamos iš aparatų. Pardavėjas patvirtina amžių, tada galima mesti eurus ir pasirinkti cigaretes. Kainos nežymiai geresnės, nei Lietuvoje.
Štai matome kiek kainuoja litras skirtingo alaus, už tarą mokėti nereikia, alus stikliniuose buteliuose. San Miguel gana neblogas.
Teko paragauti tekilos „Mayahuel”, nebloga ir patiko labiau, nei mėginta „Pistolero”.
Sangrijos ir kitų vyno gėrimų kainos dar labiau nustebino. Didžiausi bambaliai 1.5 litro, nei 1 euro nekainuoja. Kaip kur vanduo brangiau kainuoja, nei vyno gėrimai.
Ačiū, kad skaitėte mano mėgėjiškos kelionės įspūdžius. Šiame straipsnyje buvo ne mažai nuotraukų, todėl jas reikėjo optimizuoti tam, kad galėtumėte sklandžiai naršyti šiame tinklaraštyje. Jeigu jums reikia, galiu pasidalinti didelio formato nuotraukomis, be watermark(Apsauga nuo nuotraukų kopijavimo). Jeigu norite susiplanuoti savo kelionę į Gran Kanariją ar kur kitur, bet kuriuo atveju rašykite man donatas@loda.lt aš jums padėsiu 🙂