Maps.me Labai tiksli navigacijos programėlė kuri nereikalauja interneto ryšio

Šiandien pakalbėsime apie navigacijas. Kaip turėti šalia savęs įrenginį kuris tiksliai nustatytų jūsų buvimo vietą ir rastų naujai gimusias įstaigas, bei mažiau populiarius adresus.
Ko gero šiais laikais nėra daug žmonių kurie neturėtų telefono su įdiegtu GPS moduliu, bet ar to užtenka, kad kelionėse jaustumėtės užtikrinti? Tikrai ne! GPS modulis gali tiesiog nustatyti jūsų buvimo vietą, bet norint matyti save žemėlapyje ar planuoti maršrutą jums reikės naudotis google žemėlapiais arba išsirinkti gerą „offline” navigacinę programėlę su patikimais žemėlapiais.

Google žemėlapiai

Mano manymu Google maps programėlė yra numeris vienas. Kodėl? Todėl, kad su ja visada rasite net mažiausiai žinomų gatvelių adresus, rasite informacijos apie vietas, programėlei tilpti jūsų telefone nereikės daug vietos ir ji suksis palyginus nepriekaištingai. Tačiau Google Maps turi vieną minusą, jai reikalingas mobilusis internetas arba bent WIFI ryšys pradiniam laikinojo žemėlapio parsiuntimui į mobilųjį telefoną. Galbūt tai nėra labai daug megabaitų siurbianti programėlė, Europos sąjungoje megabaito kainos tikrai nenori kandžiotis ir net palyginus yra juokingos, tačiau atvykus į ne Europos sąjungos šalis tai gali atrodyti absurdiška. Pavyzdžiui Baltarusija yra kaimyninė šalis, bet ne Europos sąjungos narė, vien kirtus jos sieną roaming tinklu vieno megabaito kaina pildyk vartotojui atsieitų 14.48€, taip tai yra 1024kb/1mb =14,48€, ne GB, bet MB kaina! Tele2 sutartį sudariusiems vartotojams atsieitų pigiau 0.5€ už vieną megabaitą, bet vistiek mano nuožiūra yra brangu. Tokiais atvejais kiltų nepatogumų, reikėtų pirktis vietinio tinklo operatoriaus kortelę su pigesniais interneto tarifais ir ją pildyti arba ieškoti kitos alternatyvos pavyzdžiui programėlės kuriai nėra reikalingas mobilusis internetas.

Google Maps parsisiuntimas.

Google Maps programėlė yra galima tiek Android, tiek iOS įrenginių vartotojams ir visai ne svarbu ar tai mobilusis telefonas ar tai planšetė, o gal tai kiniečių gamybos automobilio multimedijos įrenginys ir tai yra visiškai nesvarbu.
Įprastai Google Maps jau būna įdiegta Android įrenginiuose, senesnėse Android versijose reikalinga įdiegti tiesiog nuorodą į šią programą ir visuomet rekomenduočiau pasitikrinti ar jūsų įrenginyje yra naujausia šios programėlės versija.
Parsisiųsti ir įdiegti arba tiesiog atnaujinti Google Maps programėlę galite čia:

Android įrenginiams – Google Maps

iOS įrenginiams – Google Maps

Google Maps privalumai ir pranašumai

-Gaukite greičiausius realaus laiko atnaujinimus apie kelio remonto darbus, eismo ir kitus įvykius kelyje.
-Pagaukite savo kelionėje autobusą ar traukinį, gaukite informacijos apie tvarkaraščius.
-Suraskite arčiausiai esančią degalinę, auto servizą, maisto įstaigas, įžymias vietas ar dar ką nors ko tik norite ieškoti ir surasti.
-Gaukite informacijos apie įstaigų aptarnavimą, skaitykite ir patys palikite atsiliepimus apie įstaigų kokybę.
-Apsižvalgykite tarsi būtumėte atvykę į jūsų planuojamą keliauti vietą, naudodamiesi Google Maps įdiegtą Street views paslaugą.

Maps.me navigacija be interneto

Na Google Maps turbūt jau esame išbandę arba jau pakankamai žinome apie ją vien iš šio straipsnio, taip pat žinome, kad ji labiau skirta naudotis kartu su mobiliuoju internetu. Ką daryti jeigu mobilusis internetas mums Lietuvoje ar svetur yra per brangus? Turbūt reiktų ieškotis navigacijos programėlės kuriai nebūtų reikalingas interneto ryšys. Esu pats išbandęs nemažai programėlių tokių kaip Navigator, Sygic, bet jas greitai apleidau atradęs savo aukso vidurį, tą aukso vidurį įvardinu kaip programėlę Maps.me tai nereali programėlė kuri mažai ką nusileidžia Google Maps. Galbūt jūs turite savo nuomonę apie nemokamą „offline” navigacinę programėlę, bet šiandien aš jums rekomenduosiu tik Maps.me.
Maps.me programėle gali naudotis tiek Android, tiek iOS operacinių sistemų vartotojai, ji puikiai veiks su šiomis operacinėmis sistemomis ir nesvarbu ar ji bus įdiegta į mobilų telefoną, planšetę ar į automobilinę multimediją, svarbiausia, kad prietaisas turėtų GPS imtuvą, jeigu naudosite GPS imtuvą + mobiliuosius duomenis, gausite nepriekaištingo stiprumo signalą, tačiau kaip kuriuose pasaulio kampeliuose tai gali pasirodyti per brangu, todėl rekomenduoju su šia programėle įsijungti tik GPS modulį(vietovės paslaugą).
Kur parsisiųsti ar atsinaujinti Maps.me mobiliosios navigacijos programėlę?

Android įrenginiams Maps.me – Maps.me

iOS įrenginiams Maps.me – Maps.me

Ši programėlė yra visiškai nemokama, jos parsisiuntimas ir įdiegimas, taip pat į ją parsiųsti nesvarbu kurių šalių žemėlapiai nieko nekainuos. Kuomet ja naudositės su įjungtu mobiliuoju internetu ar WIFI jums kartas nuo karto parodys mažiau ar daugiau įkyrią reklamą, bet tai nėra tragiška, taip pat reikia suprasti, kad kiti suteikdami jums malonumo nori gauti grąžos ir tai yra normalu.

Kaip paruošti darbui ir naudotis Maps.me?

Visų pirma parsisiunčiame ir įdiegiame šią nuostabią navigacinę programėlę, tai padaryti tikrai nesunku ir kaip tai padaryti manau visi žinome, šiek tiek aukščiau yra paminėtos nuorodos į Maps.me parsisiuntimą, bei atnaujinimą.
Jeigu Maps.me jau įdiegta jūsų įrenginyje galime bandyti parsisiųsti norimus žemėlapius ir apžvelgti šios programėlės funkcionalumus.

Kaip teisingai naudotis Maps.me navigacijos programėlė

Visų pirma prieš Maps.me programos įjungimą įsitikinkite, kad įjungta vietovės(Angliškai „Location”) paslauga.

Taip pat baigę naudotis žemėlapių programomis, nepamirškite išjungti vietovės paslaugos, kadangi ji negailestingai valgo jūsų baterijos energiją.
Jeigu vietovės paslauga įjungta jungiame Maps.me programėlę. Programėlės piktograma atrodo taip.

Taigi programėlė atsidarė, apžvelkime galimybes ir parsisiųskime reikiamus žemėlapius.
Žemiau programėlės meniu yra sunumeruotas meniu skaičiais nuo 1 iki 4, tuoj papasakosiu ir apšviesiu jus ką čia galima nuveikti.

 1. Tai yra paieška, čia galima susirasti reikiamą adresą pagal GPS koordinates, pagal adresą(miestas, gatvė, namo numeris ir pan), taip pat galima susirasti pagal įstaigos pavadinimą. Tarkim „Circle K”, „Hesburger” ar panašiai.
  Taip pat galima ieškoti pagal kategorijas, tuomet pagal pageidaujamą kategoriją gausite įstaigų sąrašą su atstumo informacija nuo jūsų esamos vietos iki rastos įstaigos. Taip labai patogu svetur atrasti lankytinų vietų, maitinimo įstaigų ar panašiai. Kadangi ši programėlė yra anglų kalba, todėl jums apibūdinsiu kategorijų pavadinimus.
  Food – Maisto įstaigos, restoranai, kebabai, užeigos, barai ir panašiai.
  Hotel – Viešbučiai, nakvynės namai ir kitos įstaigos kurios nuomoja patalpas.
  Sights – Tai įžymios, lankytinos vietos, muziejai ir panašiai. Keliautojai dažniausia per šią kategoriją susiranda vietų kurias norisi aplankyti ir išvysti kažką neįprasto.
  WIFI – Tai dažniausiai nemokamai teikiamo WIFI vietos.
  Transport – Autobusų, traukinių, taxi stotelės ir visa kita kas susieja su transporto paslaugomis.
  Gas – Degalinės.
  Parking – Parkingo vietos, ne būtinai nemokamos.
  Shop – Parduotuvės, prekybos centrai.
  ATM – Bankomatai, būdami svetur prieš tai pasidomėkite informacija apie bankomatų įkainius, kad skaudžiai nenudegtumėte.
  Bank – Bankų skyriai.
  Entertainment – Pramogos, tokios kaip kino teatras ar panašiai.
  Hospital – Ligoninės ir pagalbą suteikiančios vietos.
  Pharmacy – Vaistinės.
  Police – Policija.
  Toilet – Tualetai, mokami ir nemokami.
  Post – Pašto paslaugos.
 2. Naršykite žemėlapius, planuokite kelionę, pasirinkite kuo keliausite. Automobilis, dviratis, pėsčiomis, traukiniu.
 3. Bookmarks Sets. Kas tai yra? Čia galite prisidėti mėgstamų vietų. Labai patogu susidėlioti pageidaujamas aplankyti vietas iš anksto, o vėliau tiesiog jas pasirinkti ir keliauti.
 4. Ties ketvirtu punktu pažymėta „Meniu”. „Settings” yra įvairūs navigacijos nustatymai, manau standartiniai nustatymai yra neblogi, todėl jei nemokate anglų kalbos, geriau ten nieko nepridirbkite. Aktualiausia mums yra „Download Maps”.
  Download Maps meniu privalote parsisiųsti žemėlapius tų šalių į kurias keliausite. Kaip kurioms didesnėms šalims leidžiama parsisiųsti tik tam tikrus šalies regionus, taigi jeigu taupote vietą telefone, siųskitės tik tai ko reikia, kad telefonas liktų švaresnis ir sklandžiau veiktų.

Maps.me programėlės paruošimas darbui, kalbant supaprastinai

 1. Parsisiunčiame ir įdiegiame Maps.me.
 2. Einame į meniu, pasirenkame „Download Maps”.
 3. Žemėlapių paieškoje suvedame lankomų šalių pavadinimus, parsisiunčiame žemėlapius, naudokite WIFI ryšį, kad išvengtumėte didelių sąskaitų už mobilųjį internetą, žemėlapiai iš tikrųjų užima ne mažai jūsų įrenginio vietos.
 4. Jūsų Maps.me programa paruošta.

Privalumai ir trūkumai

Jeigu jus kankina klausimas „Kas geriau ar telefono navigacija ar tiesiog atskiras prietaisas navigacija?”, pabandysiu tai palyginti.
GPS signalas – Tai labai ginčytinas dalykas. Visų pirma kokius prietaisus mes sulyginsime, ar naujutėlį super klasės telefoną už 500-1000€ ir 2007m TomTom prietaisą, ar seną pigų neaiškaus gamintojo android`ą ir naujausią navigaciją su integruota tikrai galinga antena. Visi prietaisai po giedru dangumi ar ankščiau ar vėliau ras jūsų vietovė.

Ką rinktis? – Galiu pasakyti, kad senos navigacijos neveikia geriau, nei naujesni mobilūs telefonai, jeigu navigacija naudojatės ne kas dieną, jos tikrai pakaks telefone. Jeigu dirbate vairuotoju ir kas dieną atrandate vis naujus taškus, tuomet navigacijos funkcija ir nuolatiniai skambučiai į telefoną gali virsti tikru pragaru, todėl vertėtų įsigyti atskirai navigacijos prietaisą.

Kas kompaktiškiau? – Žinoma, kad mobilusis telefonas. Juk visada telefoną turime kišenėje ar kur nors kitur prie savęs, todėl galime bet kada tiek automobilyje, tiek pasiklydę svetimame didmiestyje ieškoti vietovių, o navigacijos prietaisui tam tikrais atvejais reiktų papildomos vietos. Taip pat mobilieji įrenginiai daug paprasčiau atsinaujina, o navigacijos prietaisui atnaujinti reikia prisijungimo su USB laidu prie kompiuterio, reikia tvarkingų USB draiverių tam, kad jūsų GPS įrenginį sėkmingai aptiktų kompiuteris, taip pat reikia turėti tos navigacinės sistemos programą per kurią ne pigiai nusipirksite arba gal būt ne itin lengvai atsinaujinsite žemėlapius, o jeigu jūsų navigacinis įrenginys nulaužtas ir jam reikia parsisiųsti ir nulaužti žemėlapius, tai gali pareikalauti daugiau nervų, nei įsivaizduojate. Yra kas teikia žemėlapių atnaujinimo paslaugas, tačiau šiais lakai už dyką net į snukį negausite… 🙂

Rekomendacija įsigyti įkroviklį

Įsigykite automobilinį įkroviklį, kadangi vietovės paslauga ištirpdys net galingiausią baterija per itin mažą laiką. Keliauti su automobiliu, o ypač didesnius atstumus be įkroviklio būtų kvailystė. Taip pat, kad nebūtų nesusipratimo prieš perkant įkroviklį pasidomėkite kiek jūsų svajonių pirkinys-įkroviklis turi Amperų, jeigu automobilinis įkroviklis turi nepakankamai amperų, jūsų įrenginio nespės pakrauti, todėl reikės nutraukti kelionę ir sustojus laukti kol įrenginys bent šiek tiek pasikraus. Todėl neužkibkite ant kabliuko bandydami sutaupyti, taip pat nerekomenduoju permokėti už šį niekutį. Rinkitės kainos ir kokybės santykį. Kaip sužinoti, kokio galingumo įkroviklio man reikia? Pasiimkite kelioninį įkroviklį, tą kurį turite namuose įsikišę į rozetę, pasižiūrėkite kas ant jo parašyta.
Neesu kažkoks elektros profesionalas kuris supranta apie amperus, todėl detaliai jums nepapasakosiu apie amperus, bet pasižiūrėkite, kad parametrai būtų panašūs kaip ant jūsų esamo įkroviklio. Iš bėdos užteks ne mažiau, nei 1 ampero „1A” įkroviklio, mažesnio dydžio, tarkim 500 mAh skirti krauti neišmaniuosius telefonus kurių ekranai vos siekia arba vos perlipa 2 colius. Taip pat nevertėtų permokėti už galingesnį įkroviklį, jeigu jūsų telefonas palaiko krovimą max 2 amperų rėžimu, tai nereiškia, kad nusipirkę 3 amperų įkroviklį pakrausite greičiau.

Jeigu tingite trintis po parduotuves ir įkroviklio galite palaukti keletą savaičių, galite nebrangiai įsigyti Aliexpress`e.