Kelionė į Kiprą, Kaip keliauti? Įspūdžiai

Kelionė į Kiprą

Pačiam teko lankytis Kipre 2017 balandžio gale. Šiame straipsnyje aprašysiu savo kelionę ir padėsiu jums savarankiškai susiorganizuoti savarankišką kelionę. Galiu pasakyti, kad protingai galima suorganizuoti tikrai nebrangią, įdomią ir šiltą kelionę į Kiprą. Jeigu keliausite grupele 4 asmenys ar daugiau kaina gali nesiekti 150€ savaitei. Taip 150€! Na žinoma viskas remiasi į jūsų poreikius, ką jūs norite veikti Kipro saloje. Aš pats keliavau su drauge. Pirkome skrydžius, viešbutį, nuomavomės automobilį. Visą tai dviems už tik 500€~.

Mano asmeniniai įspūdžiai Kipre

Tai mūsų nuomotas automobilis, Nissan Pixo. Pirmą kartą per 8+ vairavimo metus teko vairuoti automatą su vairu dešinėje pusėje, pradžioje truputį keista buvo, bet labai greitai apsipratau, jau po poros valandų 100km/h pasiekti buvo nebaisu. Visų Kipre nuomotų automobilių numeriai būna raudonos spalvos. Vietiniai vairuotojai bijo automobilių su raudonais numeriais, nes žino, kad europiečiai mėgsta sumaišyti kelio puses ypač sankryžose.

Kaip ieškojau viešbučio pavyko rasti nebrangiai Club St George savaitei balandžio mėnesio gale, už studiją sumokėjau vos 188€/dviems. Viešbutis kaip už tokią kainą tikrai buvo labai geras. Jame buvo viskas ko reikia. Privati vonią-tualetas, apie 40 colių apynaujis televizorius. Virtuvėje buvo šaldytuvas su kamera, skalbimo mašina kuri buvo kaip nauja, net lipdukai nenuklijuoti ir neapsitrynę ant skalbimo mašinos, buvo daug indų, įrankių, puodelių, stiklinių, peilių, šakučių, šaukštų, šaukštelių, na žodžiu visko buvo ko reikia. Taip pat viešbučio teritorijoje buvo galima nemokamai mirkti baseine, buvo vaikų žaidimo aikštelė, buvo sauna kuri papildomai kainavo 5€/h, buvo nemokamai džekuzi, sporto salė, šis viešbutis turėjo net visą parą dirbančia parduotuvėle viduje, nors čia buvo ne pigu, pirkau vandens 1.5L už 1.2€. Labiausiai džiugino balkonas į miesto-jūros pusę, iš jo buvo sunku išeiti, vakarienės buvo nuostabios.

Ar gi ne gražu? Per balkoną matosi viešbučio baseinas, miesto šviesos, dažnai praskrenda lėktuvai, kutena malonus, švelnus vėjalis. Bėja jeigu norėsite paragauti Graikiško alaus.. Mano Top 3 Alfa, KEO, Lion. Alfa nepaprastai švelnus ir skanus.

Vakarienė. Alus savaime suprantama, truputis lays`ų prie jo, o normaliai pavalgyti išsikepėme bulvių su dešrelėmis. Kimštos mėsos dešrelės kilogramas apie 4€. Bulvių kilogramas 0.55€, Agurkas ir pomidoras kaip ir Lietuvoje labai įvairiai 1.5-3€. KEO 6×0.33 3.99€, tara nesiskaičiuoja, išgeri, butelius į šiūkšlių dėžę šveiti.

Ryte gerdavome kavą, kad geriau prabusti, užkasdavome šokoladuką ar krusaną.

Kaip prabusdavome, planuodavomės keliones į gražesnes vietas, visos dienos tam neskirdavome, apvažiuoji 2-3 taškus, tada sustoji pakeliui paplūdimije pagulėti, grįžti namo, alus, vakarienė, facebook, paguli, paiilsi. Toliau kita diena, kiti planai. Aukščiau kažkieno bastūnas katinas, su apykakle, nors nepanašu, kad būtų kieno nors, nes aplinkui gyvenamų namų nebuvo. Kipre galima sutikti labai daug kačių, čia jos visur.Prie laivo radome štai tokią lentelę.

Žydroji lagūna. Blue Lagoon. Čia malonu vaikščiotis, eini aukštai kalne, matai gražią žydrą jūra, ramias bangas, aplinkui žaluma. Erzina šioje vietoje tik pravažiuojantys su bagiais turistai, jie čia važiuoja po maždaug 10~ su gidais.

Apačioje paplūdimys, buvom per daug pavargę ten lipti, bet variantas.

Afroditės vonios. Aphrodite baths. Po pasivaikščiojimo kalnuose malonu pasivaikščioti prie Afroditės vonių, čia labai gaivu, drėgna. Taip pat netoliese yra paukščių stebėjimo takas, čia sutikome žmonių kurie su profesionalia fotografine įranga fotografuoja retus paukščius.

Sekanti diena, vaikščiojomis po Paphos`ą, prieplauka, įdomus laivas. Mieste yra daug įvairaus plauko kavinių, restoranų, taip pat yra suvenyrų parduotuvių, auto nuomos punktų ir dar daug visko.

Paphos castle. Pafoso pilis, praėjome pro šalį ir tiek, ji buvo uždaryta, bet turbūt kaip būna atidaryta, įėjimas būna mokamas.

Paphos lighthouse. Pafoso švyturys. Labai malonu aplinkui pasivaikščioti

Į kitą pusę nuo švyturio jūra.

Po sukiojimūsi aplink miestą ateina laikas romantikai. Aš to visada ištroškęs.

Visur kur bevažiuosi tvarkingi namai su sodais gėlių. Kipriečiai labai mėgsta aplink namus prisodinti gėlių.

Važiavome į Millomeris waterfalls. Čia netoliese yra Milomerio vandens kriokliai. įspūdinga tas, kad čia važiavome kalnais, ilgą kelią nuolatos kyli siauru, tačiau dviejų juostų keliuku į kalną, nuolat jauti kaip kažkas vyksta ausyse, jos tai užgula, tai vėl susitvarko.

Ramu, per valandą laiko čia pravažiavo tik vienas automobilis.

Čia jūs matote Dziausą, tfu ty mane 😀

Tas pats kelias.

Radome camping site. Stovyklavimo vietą. Čia viskas sutvarkyta, daug žalumos, akmenų, ramu, vėsu.

Upelis, o aplink visur tvarkingi suoliukai, stalai, pavėsinės, šioje teritorijoje jų yra labai daug. Manau pilnus turistų du autobusus rastų kur susodinti ir padėti jiems lėkštes. Taip pat netoliese yra vaikų aikštelė.

Dar vienas gražus gamtos peizažas.

Dar vienas.

Ir dar vienas.

Važiuoji sau keliukais, aplinkui tik laukai, staiga išdygsta miestelis, pravažiuoji vėl laukai. Šio miestelio gyventojams pavydžiu dėl per langą matomų vaizdų.

Petra Tou Romiou čia malonu pasivaikščioti pakrantę, nors čia ne smėlis, o akmenys. Reiktų rinktis rimtesnę avalynę, su šlepetėmis ne labai patogu.

Petra Tou Romiou 2

Petra Tou Romiou 3

Čia įsimylėjėliai palieka ant kopų savo inicialus juos sudėliodami iš akmenų.

Kaktusas, čia jų taip pat labai daug, Kipre jų yra daug ir aukštų ir gražių.

Sea Caves

Sea Caves 2

Avakas Gorge.
Stipriai rekomenduoju čia apsilankyti, pasiimkit patogią avalynę, patogius sportbačius ir leiskitės į kelionę šiuo tarpekliu, jo ilgis apie 3 kilometrus, tiek eiti nebūtina, nes tikrai pavargsit. Kiekviena tarpeklio vieta unikali, vienur reikia perlipti akmenis, kitur medžius. Šioje kelionėje galima palikti nemažai kalorijų. Nerekomenduoju eiti be vandens buteliuko, nes tikrai prarasit nemažai skysčių. Man asmeniškai čia labiausiai patiko. PS saugokit galvas, nes čia ne mažai paukščių 😀

Avakas Gorge 2

Avakas Gorge 3

Kaip surasti gražių vietų Kipre?

Naudokitės google, įvesdami į paiešką „Kipras lankytinos vietos”.
Įveskite į youtube paiešką „things to do in cyprus” ar panašiai, visada rasite keliautojų medžiagos, įspūdžių.
Naudokitės TripAdvisor programėle – TripAdvisor android. Ši programėlė leidžia turistams visame pasaulyje dalintis įspūdžiais, gerų vietų adresais, slaptomis vietomis kur tikrai ne visi jas žino, siūlo įvairias ekskursijas, pramogas pvz nardymus ir panašiai.
MAPS.ME programėlė – Naudokitiės šia navigacijos programėle, nes jos žemėlapyje visada pažymėta įdomios vietos, pastatai, muziejai ir panašiai.

Ko reikia keliaujant į Kiprą?

Viza –
Viza į šią šalį yra nereikalinga. Užtenka su savimi turėti pasą arba tapatybės kortelę. Pasas ar tapatybės kortelė turi galioti bent 6 mėnesius į priekį nuo kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietai
Lėktuvo bilietai tai svarbiausias dalykas pradedant kelionės organizavimą. Visų pirma jūs privalote susirasti pigius bilietus į Kipro salą, tai jums garantuos pigias atostogas.
Aš manau, kad vienam asmeniui lėktuvo bilietų kaina neturėtų siekti 150€. Aš pats mokėjau dviems asmenims 189€. Vilnius – Larnaca – Vilnius. Skridau per Wizzair`ą tik su rankiniu bagažu, buvau tik su kuprine, vietos užteko ir net buvo per daug.
Pigių skrydžių ieškokite iš ankščiau 2-5 savaitės prieš planuojamas atostogas, kiek sekiau kainas WizzAir kompanijos internetiniame puslapyje, patraukliausios kainos buvo tokiu metu.
Jeigu pasirinksite WizzAir, ieškokite skrydžių iš Vilniaus arba iš Varšuvos šopeno oro uosto į Larnaką.
Jeigu pasirinksite Ryanair, ieškokite skrydžių iš Kauno į Paphos.
Naudokitės kainų ieškikliais, jie parodys pigiausias kainas jūsų kelionei.
Ryanair kainų ieškiklis
Wizzair kainų ieškiklis
Pavyzdžiui šiandien yra 2017-05-07(straipsnio rašymas). Per Wizzair skrydžių kompaniją su wizzair discount klubo prenumerata skrydis 2017-05-28 Varšuva šopeno oro uostas – Larnaka, Kipras, 2017-06-04 Kipras, Larnaka – Varšuva šopeno oro uostas. Kaina 338PLN, tai yra šiuo metu truputį mažiau nei 81€ į abu galus vienam! Tikrai nebrangu.

Viešbutis
Kaip jau turime nusipirkę pigius lėktuvo bilietus į Kiprą, tuomet pradėkime ieškoti viešbučio. Ko gero patikimiausias ir geriausias būdas naudoti booking.com sistemą. Ji ne tik saugi, bet ir turi daug funkcijų. Galima rinktis viešbutį pagal kainą, pagal atsiliepimų balą, galima pasirinkti viešbučio ypatybes, tarkim dvigulė lova, balkonas, virtuvė, nemokamas wifi ir panašiai.
Savaitė viešbutyje dviems asmenims Kipre gali atsieiti nuo 90€, aišku tai būtų toks variantas kuriame būtų galima tik permiegoti, gali tekti miegoti kambaryje su kitais svečiais arba palapinėje lauke. Jeigu norint turėti dviese privatų kambarį su virtuvėle ir/ar balkonu, dvigule lova ir pan, tai jums kainuos nuo 160€, normalų kambarį su visais reikalingais patogumais gausite už 200-250€ savaitei. Priklausomai nuo sezono ši suma gali kilti ar leistis.
Prieš pirkdami kambarį pažiūrėkite ar nėra papildomų mokesčių tarkim už oro kondicionierių, pagalvės mokesčių, valymo ar rankšluosčių mokesčio, nes tai yra gudrybė kaip iš jūsų papildomai išvilioti papildomų euriukų. Kartais booking.com sistemoje pateikiami itin pigūs variantai su paslėptais mokesčiais, kuriuos reiktų pastebėti rezervuojant numerį.

Automobilio nuoma
Jeigu norite aplankyti salą ir sugrįžę iš kelionės parsivežti įspūdžių, nuomokitės automobilį.
Naudojantis pigiausių automobilių nuomos variantų puslapiu EconomyCarRentals.com galima rasti savaitei variantą už nepilnus 100€ savaitei. Kaina gali kilti ar leistis pagal metų sezoną ir turistų srauto pakitimus.
Štai radau variantą savaitei už nepilnus 90€.

Pats automobilis su standartiniu draudimu kuris nepadengia ratų, padangų, stiklų, dugno apgadinimų, kainuoja nepilnus 90€. Tačiau atostogos yra atostogos todėl papildomai už 4€/dienai galima įsigyti draudimą nuo šių atsitiktinių problemų. Viso su papildomu draudimu 117€ visai savaitei, tikrai neblogai. Jeigu keliaujate tarkim dvi porelės, viso 4 asmenys, tai vienam asmeniui ant automobilio nuomos reiks mestis mažiau nei 30€. Nesitikėkite gauti BMW, gausite kažką panašaus kaip VW Polo, VW Golf kelerių metų senumo. Aš gavau Nissan Pixo automatą, buvo ekonomiškas, nepavedė. Taip pat nepamirškite jog automobilį galės vairuoti tik nuomotojas, norint pridėti daugiau vairuotojų, tai papildomai kainuos.
Mano pateiktame nuomos pavyzdyje yra final price, rental amount payable now, rental amount payable at rental desk. Ką jie reiškia?
Rental amount payable now, tai suma kurią nuo jūsų kreditinės kortelės nuskaičiuos iš karto kaip rezervuosite automobilį.
Rental amount payable at rental desk, tai suma kurią reikės primokėti nuomojantis automobilį vietoje.
Final price, tai jūsų visa mokėtina suma už automobilio nuoma, rezervacijos mokestis iš banko kortelės nuskaičiuotas iš kart rezervuojant automobilį ir suma už nuomą vietoje.
Svarbu! Nepamirškite jeigu nežinojote, tai sužinokite, kad Kipre eismas vyksta kaire kelio puse, taip taip kaire kelio puse, taip kaip Anglijoje! Taip pat banko kortelėje reikia turėti kokius 700€. Kam? Daugelyje automobilių nuomos punktų visame pasaulyje ne išimtis ir Kipre reikalauja depozito už automobilį. Jūs pateikiate banko kortelės duomenis, iš jūsų sąskaitos rezervuojama suma, jūs grąžinate automobilį, po kelių dienų ar savaičių jums gražinama jūsų depozitas atgal į banko kortelę. Taip automobilių nuomos bendrovės apsidraudžia nuo apgadinimų.
Aš kaip nuvykau į Kiprą turėjau tik 300€ banko kortelėje, man pasiūlė primokėti 35€, sutikau, primokėjau 35€, tuomet depozitas sumažėjo nuo 700€ iki 300€. Pinigus nuskaitė, o po nuomos pabaigos, po maždaug 5 dienų pinigai grįžo atgal į sąskaitą.
Nepamirškite grąžinti automobilį su tokiu kuro baku, kokiu pasiėmėte išnuomotą automobilį. Dažniausia pradžioje nuomos būna pilnas bakas ir gale nuomos turite grąžinti su pilnu baku.

Paskaičiuokime kiek kainuoja keliauti į Kiprą

Taigi aš jums radau skrydžius vienam 80€ į abu galus iš Varšuvos į Kiprą ir atgal ir ši kaina tikrai yra ne pigiausia, tai tik pavyzdinė, bet tikrai nebloga, viešbutis su reikalingais patogumais už 200€ tikrai įmanomas. automobilis savaitei be galvos skausmo už 117€. Paskaičiuokime kiek kainuotų kelionė keliaujant dviems asmenims, kiek kainuoja keliauti dviems porelėms, keturiems.
Kelionė dviems – skrydžiai 80€*2(160€) + Viešbutis 200€ + Automobilis* 117€ = Vienam asmeniui 240€~, be automobilio 180€~
Kelionė keturiese – skrydžiai 80€*4(320€) + Viešbutis 200€*2(400€) + Automobilis* 117€ = Vienam asmeniui 210€~, be automobilio 180€~.
Taip pat viešbutį keturiems asmenims galima pirkti bendrai, jeigu gerai sugyvenate kartu. Viešbutį Kipre savaitei už 270€ tikrai rasite, bus kur miegoti ir kur pavalgyti, manau viešbutis pasiūlys daugiau funkcijų. Taigi jeigu bendrai gyvenate keturiese – skrydžiai 80€*4(320€) + Viešbutis 270€~ + Automobilis* 117€ = Vienam asmeniui 177€~, be automobilio 147€~. Brangu? Sumažinkite poreikius bus 100€ ar 120€, bet ar verta? Nežinau, juk atostogos yra atostogos. Svarbiausia rasti gerą skrydžių kainą, rasti viešbutį ir numerio tipą atitinkantį jūsų poreikius, tuomet tikrai nebrangiai pakeliausite. Kelionė į Kiprą nėra prabanga, žmogus gaunantis minimalias pajamas gali sau leisti per atostogas keliauti į Kiprą ir tai tikrai ne mitas. Jeigu bijote organizuoti kelionę ir keliauti savarankiškai, galite sumokėti kelionių agentūroms, jos jumis pasirūpins, bet jūs turėsite mokėdami už kelionę prisidėti, prie jų atlyginimų ir išlaidų, ar tai jums reikalinga?

Noriu atvažiuoti į oro uostą savo transportu.

Daugelis iš jūsų suka galvas kaip atvažiuoti į oro uostą. Paprasčiausias ir brangiausias būdas keliauti taksi. Galite keliauti autobusu. Bet patogiausia turbūt nuosavu automobiliu. Bet tada kyla klausimas, kur palikti automobilį? Oro uostas siūlo automobilių saugojimo paslaugas, tačiau jos labai kandžiojasi. Yra daug kitų servizų kurie saugo jūsų automobilius aptvertose teritorijose su vaizdo stebėjimo įranga, jų kainos kelis kartus patrauklesnės. Ką reiktų daryti norint užsisakyti automobilio saugojimo paslaugą? Kaip viskas vyksta? Rezervuojate pasirinktoms datoms automobilio saugojimo paslaugą. Atvykstate šiek tiek ankščiau i saugojimo aikštelę, paliekate automobilį, sėdate į pervežimų autobusiuką, jus nuveža iki oro uosto. Pervežimas trunka 2-15 minučių priklausomai nuo aikštelės atstumo iki oro uosto, apie pervežimo trukme ir atstumą skelbia automobilių aikštelių rezervavimo sistemų puslapiai. Iškeliaujate. Sugrįžtate, paskambinate jums suteiktu telefono numeriu, autobusiukas pasiima jus, pristato jus iki automobilio vietos, keliaujate namo.

Kur pigiai rezervuoti automobilio saugojimo aikštelę kol būsiu kelionėje?
Vilnius oro uosto parkavimas – 1414.lt savaitei Vilniuje oro uosto saugojimo aikštelės su pervežimais į/iš oro uosto man kainavo vos 19€. Dar vienas nebrangus oro uosto aikštelės saugojimo servizas Vilniuje ValetParking apie 25€/sav.
Kaunas – Kaunas Airport saugojimo aikštelė apie 28€/savaitė. UniPark 29€/savaitė.
Varšuva Chopin(Šopeno) – StartParking internetu rezervuojant pigiau. nemokamas nuvežimas ir parvežimas sugrįžus. Jeigu rezervuojama iš ankščiau, būna pigiau truputį. Dabar patikrinau dėl įdomumo nuo 2017-05-28 iki 2017-06-04 76PLN, tai yra apie 18€. Teko šiuo servizu naudotis, patikimas ir tikrai rimtas. Vien iš klientūros matosi, aš nežinau ar Lietuvoje yra tokio dydžio automobilių pardavimo aikštelių kaip StartParking.pl oro uosto saugojimo aikštelė dydžio. Praėjus pro vartelius galima pavargti kol nueisi iki galo.

Naudingi patarimai keliaujant

Navigacija
Turite išmanų telefoną? Tuomet nepažįstamoje šalyje jums praverstų navigacijos programėlė. Kokia geriausia? Turbūt tokia, kuri veikia be interneto ryšio. Geriausia kokią esu naudojąs ir visiškai nemokama yra MAPS.ME
MAPS.ME – Android Play – Parsisiųskite į savo android įrenginį šią programėlę, eikite į download skiltį parsisiųskite Kipro žemėlapį, kad esant Kipre nereiktų siųstis, galėtumėte išvengti brangių interneto mokesčių. MAPS.ME programėlė yra labai patogi. Į programos adreso langą nebūtina suvesti tikslaus viešbučio adreso, užtenka suvesti viešbučio pavadinimą, galima vesti parduotuvės pavadinimą, tuomet susirastumėte arčiausiai esančių parduotuvių. Taip pat programėlė rodo paplūdimius, viewpoints(apžvalgos vietas), muziejus ir kitas įstaigas. Tikrai labai patogu, galima labai patogiai planuoti naujus maršrutus aplankant viską kas įmanoma pakeliui. Taip pat įsigykite kažką panašaus Automobilinis pakrovėjas jų galima nebrangiai rasti senukuose ir prekybos centruose, taip pat galima siųstis iš kiniškų užsienio parduotuvių dar pigiau, bet reiks palaukti kol parsiųs ne mažą laiką. Patikėkit manimi telefonas su įjungtu ekranu ir GPS moduliu labai greitai iškraus jūsų telefono bateriją. Dėl patogumo vairuojant rekomenduoju papildomai įsigyti ir turėti prie savęs Kipre kažką panašaus kaip Automobilinis telefono laikiklis.
Jei tikrai apsiginklavote vienu ar keliais pilnai įkrautais mobiliais įrenginiais su MAPS.ME programėle, automobiliniu telefono įkrovikliu, automobiliniu telefono laikikliu. Jūs įgijote teisę keliauti ir tyrinėti Kiprą be baimės pasiklysti.

Kuras Kipro saloje
Naudodamiesi MAPS.ME programėle nesunkiai rasite degalinių aplinkui, jų čia ne mažai. Pilantis kurą įprastoje degalinėje, dažniausiai prieina degalinės darbuotojas ir įpila kuro tiek kiek paprašysite, dažnai nemokamai nuplauna jūsų langą, kol kuras bėga į automobilio kuro baką. Kuro kaina maždaug tokia kaip Lietuvoje + 0.1€ už litrą. Dyzelis žymimas kaip ir visur D raide. Benzinas vadinasi unlead 95, 98 arba petrol 95, 98, kiek esu pastebėjęs.

Rinktis viskas įskaičiuota ar gamintis maistą pačiam?
Kaip ir kiekvienam žmogui jums prireiks maisto, alkoholio, ar kitų priemonių pavyzdžiui skalbimo miltelių ar panašiai.
Dabar labai populiaru kelionių organizatoriams skelbti keliones su viskas įskaičiuota. Ar jums teko kada nors būti kelionėje su viskas įskaičiuota? Man teko. Ar tai apsimoka? Iš kelionių organizatorių reklamų kuriose viskas blizga atrodo, kad apsimoka. Bet realybė kitokia. Per booking.com visame pasaulyje galima pasirinkti viešbučius su viskas įskaičiuota, tik su pusryčiais, su pusryčiais ir vakariene, daliniu maitinimu. Patogu, tačiau, jūs būsite pririštas valgyti tada, kada skelbiama pusryčiai, pietūs ar vakarienė. Bus sunkiau derinti maitinimosi laiką su kelionių laiku. Jūs keliaujate ko? Pažinti ir pamatyti kažką naujo ar pavalgyti? Iš savo patirties rekomenduočiau ieškoti viešbučio su virtuvėle, pasigaminti valgyti kada nori ir ką nori, gerti kada nori ir kiek nori, svarbiausiai, skaniai ir ko tu nori, taip pat sutaupysit ne mažai pinigų.
Mano patirtis su viskas įskaičiuota
Rinkomės wakacje.pl kelionių agentūrų pasiūlymų portalą. Sumokėjome apie 800€ papildomai už viskas įskaičiuota keturiems asmenims. Keliavome tada į Kretą keturiese. Viso sumokėjome apie 2000€! Vos atvykę į viešbutį buvome nepatenkinti, nes davė vienus apartamentus keturiems, vieni galėjo miegoti atskirame kambaryje dvigulėje lovoje, kitiems reikėjo miegoti patalpoje kartu su virtuve susistūmus viengules lovas. Kaip atvykome į viešbutį nebuvo WiFi, tai kiekvieno viskas įskaičiuota viešbučio kabliukas, vėliau už WiFi prašoma 15-50€ savaitei, vienam ar keliems įrenginiams. Viskas įskaičiuota Alus, buvo neblogas. kokteiliai buvo pigios degtinės ir panašių į juppi gėrimą mišinys, sultys buvo labai prastos primenančios juppi gėrimą. Maisto buvo daug, bet to ką mėgstu ne daug, maistas nebuvo labai skanus. Jeigu vakare verdamos pieniškos dešrelės nesuvalgomos, jos ryte virsta mišrainės dalimi. Net ir sumokėjus už viskas įskaičiuota teko pirkti alkoholio papildomai, kad normaliai vakare išgerti, skaniai pavalgyti teko ieškoti maisto LIDL, štai tau ir viskas įskaičiuota. Taip pat viskas įskaičiuota turi savo valandas, tarkim vakare gersi alų, baras dar dirbs, norėsi išgerti dar, paprašys susimokėti, nes pasakys, kad viskas įskaičiuota laikas baigėsi. Gerai tas, kad kaip važiuodavome automobiliu pažinti Kretos, paprašydavom, kad pietus įdėtų išsinešimui, tai sudėdavo į maišelį, po sumuštinį, apelsiną, po vandens buteliuką mažą. Iš savo praktikos galiu pasakyti, viskas įskaičiuota neatsiperka. Verslas yra verslas, todėl randa būtų kaip žmogų suvilioti ir iš jo pasiimti pinigų. Viskas įskaičiuota, tik gražiai skamba.
Prekybos centrai Kipre
Mano manymu geriausi prekybos centrai yra LIDL. AlphaMega, Papantoniou.
Kokios kainos Kipre? Truputį brangiau, nei Lietuvoje, nors ne viskas, kokybė žymiai geresnė, nėra pigių gaminių, visur žiūrima į kokybę, citrinos, apelsinai, bananai, jie visai kitokie, tikro skonio! Pabandykit! Įprastai citrinos ir apelsinai Kipre pigesni, nei Lietuvoje, taip pat jų galima prisiskinti šalikelėje, nes ten jie auga. Taip pat būna kiosku kurie prekiauja vaisiais.
Alkoholio kainos panašiai kaip Lietuvoje, kaip kas pigiau.
Jeigu sulygintume Kipro atlyginimus su Lietuvos atlyginimais ir sulygintume kainų santykį, Kipre pigiau, bet pagal Lietuviškų prekybos centrų kainas, truputį brangiau, bet proto ribose.
Rekomenduoju prieš važiuojant į parduotuves pasižiūrėti prekybos centrų leidinius, naudodamiesi akcijomis sutaupysite.
LIDL Akcijų leidiniai
Papantoniou parduotuvės puslapis – ieškokite „Weekly Offers Magazine” nuorodos, kad pamatytumėte akcijų leidinį.
AlphaMega leidiniai

Pabaigai

Nebijokite keliauti savarankiškai, nereikia mokėti idealiai Anglų ar Rusų kalbos, užtenka, kad jus suprastų. Nugalėtų baimių jausmas labai geras, tai suteiks jums pasitikėjimo savimi ateityje.
Ačiū, kad skaitėte mano straipsnį, kaip savarankiškai nukeliauti į Kiprą. Jeigu kyla klausimų, galite susisiekti elektroniniu paštu donatas@loda.lt