Kaip siųstis iš Torrent?

Pakalbėkime apie Torrent`us, kas tai yra ir kaip naudotis Torrent`ais. Pabandysiu paaiškinti kaip viskas veikia ir kaip pradėti naudotis Torrent programomis. Šiuo straipsniu nenoriu skatinti piratavimo, straipsnis yra mokomojo pobūdžio, skirtas siųstis legaliems failams.
Kad pradėti siųstis Torrent, jums reikės dviejų dalykų. Pirma, prisijungti prie kokios nors Torrent bendruomenės kuri siūlo Torrent failus. Antra, programos su kuria siųsitės Torrent failus į savo kompiuterį ar kitą įrenginį, tokį kaip telefonas ar planšetė.

Torrent siuntimosi principas

Visų pirma jūs parsisiunčiate Torrent failą iš kokios nors Torrent bendruomenės. Tuomet Torrent failą atidarote per vieną iš Torrent programų, pasirenkate failo išsaugojimo vietą ir tiesiog siunčiatės.
Torrent nuo įprasto failo siuntimosi skiriasi vienu dalyku. Paprastas failo siuntimasis vyksta iš tam tikro serverio tiesiogiai į jūsų kompiuterį, be jokių papildomų programų. O Torrent yra ne siuntimasis iš konkretaus serverio tiesiogiai, o dalijimasis tarp kompiuterių. Parsisiuntus Torrent failą ir jį paleidus per Torrent programą, vyksta siunčiamo failo paieška tarp kitų kompiuterių. Kada programa randa failą kituose kompiuteriuose, jį pradeda siųsti dalimis iš tų kompiuterių, gali būti iš vieno kompiuterio, gali būti iš 100 kitų kompiuterių, skaičius gali būti labai įvairus. Kada failą parsisiunčiate, nebūtinai visiškai 100%, jūsų kompiuteris šį failą leidžia siųstis kitiems kompiuteriams, taigi kiti kompiuteriai taip pat siunčiasi iš jūsų kompiuterio siunčiamą ar jau parsiųstą failą. Taip vyksta ir veikia Torrent principas. Torrent yra failų dalijimosi tarp kompiuterių programa.

Torrent bendruomenės

Torrent failų parsisiuntimo bendruomenių yra nemažai. Vienose reikės pakvietimo, kitose tereiks užsiregistruoti, dar kitose nereikės, nei registruotis, nei pakvietimo.
Populiarios Lietuviškos Torrent bendruomenės į kurias pateksite tik su draugo pakvietimu yra Torrent.ai, Linkomanija.net.
Su registracija, be draugo pakvietimo, pavyks prisijungti prie rutracker.org Rusiškos Torrent bendruomenės.
Be registracijos, tiesiogiai Torrent failus pavyks parsisiųsti iš tokios kaip ThePirateBay. Ši bendruomenė yra pati didžiausia pasaulyje, ją nuolat uždaro, bet ji nuolat atsidaro vis kitu adresu, pvz ThePirateBay3.se ar panašiai. ThePirateBay veikiančios nuorodos reikės paieškoti Google paieškoje.
Dar yra vienas „Bet”. Kaip kurių Torrent bendruomenių nepasieksite, nes jas blokuoja Lietuvos įstatymai. Tačiau blokavimus galima apeiti, apie tai jau esu rašęs https://loda.lt/blokuojama-lpt-lt-stop-rtk-lt-apejimas/, su šiuo straipsniu galėsite susitvarkyti blokavimus ir naudotis norimomis bendruomenėmis.

Torrent failų siuntimosi/dalijimosi programos

Ko gero daugelis žmonių naudojasi „µTorrent”, „BitTorrent” dalijimosi programomis, bet aš rekomenduočiau naudotis daug paprastesne nemokama programa „Transmission”. Ji yra itin paprasta ir patogi. Taip pat ši programa anaiptol, nei kitos minėtos programos leidžia tam tikrus nustatymus, kurių neleidžia kitos minėtos programos, bei turi Lietuvių kalbą.
Šia programa galima naudotis ir telefone. Android instaliacija – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ap.transmission.btc

Diegiame į kompiuterį Transmission Torrent failų siuntimosi/dalijimosi programą

Tiek ant Windows, tiek ant Linux, tiek ant Mac, tiek ant kitų egzistuojančių operacinių sistemų, naujausią Transmission versijos parsisiuntimą rasite https://transmissionbt.com/download/
Ką gi bandome siųstis programą ir ją sukonfigūruoti patogiam naudojimuisi ateityje. Jeigu jau parsisiuntėte atitinkamą instaliacinį failą pagal savo turimą operacinę sistemą, paleiskite jį.

Spaudžiame „Run”.
Spaudžiame „Next”.
Pažymime varnelę prie „I accept the terms in the Licence Agreement”, spaudžiame „Next”.
Vėl spaudžiame „Next”.
Spaudžiame „Install”.
Spaudžiame „Finish”. Sveikinu, po paspaudimo ant „Finish”, jūs sėkmingai įdiegėte „Transmission” programą savo kompiuteryje. Buvo nesunku, tiesa? 🙂

Štai tokia ikona turėjo atsirasti ant jūsų darbalaukio. Atsidarykite šviežiai įdiegtą programą, nustatysime programą patogiam naudojimuisi. Jeigu išmestų kokių nors papildomų lentelių spauskite, „Sutinku”, „Next” ir panašiai.

Einame į „Taisa”, tuomet pasirenkame „Nuostatos”.
Pasirenkame „Atsisiuntimas” kortelę.

Pažymime varnelę „Automatiškai pridėti .torrent failus iš:”. ši galimybė leis programai automatiškai pridėti torrent failą į programą už jus, vos parsiuntus .torrent failą, nereikės papildomai atidaryti .torrent failo per programą, taip bus viskas daug paprasčiau. Pasirinkite toje pačioje eilutėje aplanką į kurį jūsų naršyklė parsiunčia failus. Įprastai programa jau būna parinkusi reikiamą aplanką.
Pažymėkite „Perkelti .torrent failą į šiukšlinę”, kada programa pradeda .torrent failo siuntimą, .torrent failas tampa nereikalingu kompiuteryje, kad nereikėtų nereikalingų .torrent failų trinti pačiam, pažymėjus varnelę ties šiuo punktu, išvengsite papildomų darbų kompiuteryje trinant .torrent nereikalingus failus.
Ties eilute „Įrašyti vietoje:”, pasirinkite norimą parsisiuntimų aplanką, pavyzdžiui ant „Desktop”(Darbalaukio), susikurkite aplanką „Siuntiniai” ir jį parinkite ties šiuo punktu.
Jeigu viską padarėte, spauskite „Close”.
Viskas jūsų programa paruošta patogiausiam naudojimuisi, koks tik įmanomas.

Svarbu žinoti

Taip pat nepamirškite, kad kaip kurios Torrent bendruomenės, dėl sąžiningo žmonių naudojimosi šia technologija yra įvedę „Ratio” taisykles. Kas tai yra? Tai santykis tarp jūsų parsiųstų/išsiųstų duomenų. Torrent.ai, įvedę 0.41 ratio, Linkomanija.net 0.3 ratio. Tai reiškiasi, kad Torrent.ai bendruomenėje parsisiųsdami 10GB duomenų, turėsite leisti parsisiųsti iš jūsų kompiuterio 4.1GB. Linkomanijoje parsisiuntę 10GB, turėsite leisti parsisiųsti 3GB. Kaip auginti ratio? Tiesiog palikite įjungtą .torrent failų siuntimosi programą, neskubėkite panaikinti parsiųsto failo iš programoje esančio siuntinių sąrašo.
Jeigu turite klausimų, klauskite žemiau komentaruose, bandysiu padėti.
Taip pat jeigu esate emigravę pavyzdžiui į Vokietiją ar panašią šalį, naudokitės Torrent programomis atsargiai, kadangi tokiose šalyse yra itin griežti įstatymai ir galite gauti didelę baudą parsisiuntę nelegalų filmą ar kitą autorių saugomą failą. To išvengti galite tik naudodami VPN technologija arba vengdami siųstis nelegalių failų.