Kaip keliauti į Rusijos regionus be vizos?

Nuo 2019 metų, Liepos 1 dienos, Rusija nusprendė leisti turistams aplankyti tam tikrus Rusijos regionus be vizos. Su automobiliu išvažiavus iš Lietuvos galima aplankyti Kaliningradą(Karaliaučių) ir Sankt Peterburgą. Taip pat su lėktuvu, automobiliu, pėsčiomis, traukiniu ar laivu galima aplankyti šiuos ir kitus Rusijos regionus, keliaujant iš Lietuvos ar iš kitų šalių. Aš pats nepraleidau progos aplankyti Kaliningradą su savo automobiliu ir ateityje turiu planų aplankyti Sankt Peterburgą. Apie savo įspūdžius kertant sieną ir buvimą Kaliningrade papasakosiu kitame straipsnyje. Šiame straipsnyje papasakosiu kaip įmanoma detaliau, ko reikia, kad galėtumėte patys susiorganizuoti kelionę į Rusijos regionus.

Ko reikia keliaujant į Rusijos regionus be vizos?

Pasas kuris kertant sieną numatyta data, galiotų daugiau, nei 6 mėnesius. Asmens tapatybės kortelė netinka!

Tvarkingas automobilio pasas ir draudimo žalia korta. Kertant sieną automobiliu, geriau automobilis būtų registruotas vairuotojo vardu arba automobilio registracijos liūdijime turi būti įtrauktas valdytojas jūsų vardu. Kitu atveju rizikuojate, kad nepravažiuosite pro sieną. Apie tai teko girdėti įvairių nuomonių, vieni sako, kad į tai nekreipiama dėmesio, kiti sako, kad „paknisa protą” ir praleidžia. Aš neatmetu galimybės, kad nepaisant šio punkto, galite būti nepraleisti į Rusiją. Ką daryti jeigu vairuojate automobilį giminaičio ar tėvų registracija? Nuvykite į „Regitra”, paprašykite naujo registracijos liūdijimo su įtrauktu valdytoju jūsų vardu. Tokios paslaugos kaina šiuo metu „Regitra” padalinyje 11.30€. Naujas automobilio registracijos liūdijimas atspausdinamas iš karto.
Būtinai nepamirškite pasiimti draudimo žalios kortos. Jeigu jos neturite, kreipkitės į savo draudėjo būstinę, kortą išduos akimirksniu ir dažniausiai nemokamai arba už simbolinį mokestį. Pasienyje be „žalios kortos”, reikės priimti sprendimą važiuoti atgal namo.

Elektroninis leidimas keliauti į norimą Rusijos regioną. Norint keliauti į Rusijos regionus be vizos, būtinai turėsite užpildyti elektroninę formą Rusų ar Anglų kalbomis. Jeigu nemokate, nei vienos iš šių kalbų, tai nepanikuokite, žodis, po žodžio galite išsiversti žodžius naudodamiesi „Google vertėju”.
Kaip gauti elektroninį leidimą keliauti į pasirinktą Rusijos regioną?
Apsilankykite oficialiame elektroninių leidimų tinklapyje, Anglų kalbos versija, Rusų kalbos versija.
Apsilankę elektroninio leidimo keliauti į Rusiją be vizos tinklapyje, pasirinkite į kurį regioną norite keliauti.
Tolimųjų rytų regionai, Kaliningrado regionas, Sankt Peterburgo ir Leningrado regionai.
Pasirinkus atitinkamą leidimų regiono puslapį, rasite detalią informaciją apie galimus kirtimo punktus su automobiliu, pėsčiomis, laivu, traukiniu ar lėktuvu.
Tiesioginės nuorodos į informaciją apie atvykimo galimybes su atitinkamu transportu ar pėsčiomis:
Tolimųjų rytų
Kaliningrado
Sankt Peterburgo ir Leningrado regionai
Jeigu jau išsirinkote kur norite keliauti ir jūsų pasirinktas transporto būdas atitinka to regiono taisykles, tuomet telieka pildyti leidimo formą.
Pildyti formą Anglų kalba arba Pildyti formą Rusų kalba.
Užpildykite formą, atsakykite į jums užduotus klausimus, sudėkite varneles kur reikia, taip pat reikės įkelti profilio nuotrauką, būtinai su baltu arba juodu fonu. Aš pasidariau įprastą nuotrauką kambaryje, po to su Photoshop programa apkirpau save palikdamas baltą foną už manęs. Jeigu nemokate arba tingite žaisti su nuotraukų redagavimo programomis, susiraskite baltą sieną arba su balta antklode tiesiog pasidarykite baltą foną ant sienos ar durų.
Kuomet užpildysite formą, gausite leidimo numerį, jį būtinai kur nors nusikopijuokite ir išsisaugokite, kitu atveju, galite neparsisiųsti leidimo keliauti į pasirinktą regioną.
Leidimų tinklapis teigia, kad per 4 dienas(nesvarbu ar tai savaitgaliai ar šventės) teisingai užpildyta forma bus tikrai patvirtinta. Tiksliai nepamenu per kiek laiko man patvirtino leidimą, bet tikrai, ne per ilgesnį laikotarpį, nei 4 dienos.
Įprastai apie patvirtintą formą bus pranešta jūsų nurodytu elektroniniu paštu.
Pasitikrinkite ar jūsų forma jau patvirtinta: Tikrinti.

Kuomet tikrindami ar jūsų forma patikrinta, matote paryškintai „Approved”, tuomet galite spausti „Download notice”, kas reiškia parsisiųsti formą. Parsisiuntę formą, atsispausdinkite. Jeigu neturite spausdintuvo, paprašykite draugų, kad jie atspausdintų arba pasinaudokite raštinių prekių paslaugomis.
Su šiuo leidimu galėsite vykti į atitinkamus Rusijos regionus ir būti iki 8 kalendorinių dienų, per 30 dienų laikotarpį nuo išduoto leidimo. Todėl, jeigu ruošiatės keliauti po daugiau, nei 3 savaičių, labai neskubėkite.
Leidimas galioja tik vienam atvykimui ir išvykimui iš šalies.

Draudimas. Jeigu jau žinote kelionės datas, apsidrauskite kelionių draudimu, tai galima nesunkiai padaryti draudimo padaliniuose, kelionių agentūros ar dar patogiau, namuose, internete. Aš pasinaudojau Swedbank paslaugomis. Prisijungiau prie bankininkystės ir užsisakiau draudimą, sau ir savo žmonai, tiesiai iš namų ir iš karto gavau draudimo sutarti.
Važiuodami be draudimo, rizikuojate būti nepraleisti, dėl saugumo sumetimų.

Viešbutis. Jeigu vyksite į Rusiją, greičiausiai ieškosite kur apsistoti. Rusijoje, ypač toliau nuo miestų centrų, viešbučių kainos tikrai nesikandžioja.
Viešbutį galite užsisakyti tiesiogiai per mane, be jokio pabrangimo.
Užsisakyti viešbutį.
Užsisakant viešbutį per mano tiklaraštį, daugiau už jį, nei įprastai nesumokėsite, be to gausite išskirtinio prioriteto pagalbą elektroniniu paštu donatas@loda.lt.

Taigi pasikartokime ko mums reikia vykstant į Rusijos regionus be vizos ir ar viską jau turime?

Pasas (Popierinis, asmens tapatybės kortelė netinka).
-Tvarkingas automobilio registracijos liūdijimas mano vardu arba su įtrauktu valdytoju mano vardu (Jei vykstate automobiliu).
-Draudimo žalia korta (Jei vykstate automobiliu).
Leidimas vykti į Rusijos regioną.
Kelionių sveikatos draudimas.
Viešbutis.

Mano nuotykiai keliaujant į Kaliningradą: https://loda.lt/i-kaliningrada-be-vizos-automobiliu/

Geros kelionės 🙂 Jeigu turite klausimų, drąsiai klauskite žemiau straipsnio į komentarus arba elektroniniu paštu donatas@loda.lt.