Kaip keliauti į Baltarusiją be vizų? Įspūdžiai

Kelionė į Gardiną, Brestą su leidimu, nuosavu automobiliu arba Lėktuvu beviziu rėžimu į Minską

Sveiki mieli draugai. Turiu jums pasiūlymą savaitgaliui, o gal tiks atostogoms. Pasiūlymas būtų aplankyti Baltarusiją, Gardino, Bresto sritį arba naršyti visą Baltarusiją atskrendant lėktuvu į Minską. Pats buvau Gardine. Gražu, tvarkinga, nerealiai pigu! Užsipylus pilną baką kuro, alkoholio(ribota), cigarečių(ribota), tam tikro maisto(ribota) ar kitų daiktų, kelionė atsiperka ir net uždirba!

Atnaujintas įrašas(2018-01-09)

Nuo 2018 metų Sausio pirmos dienos, įsigalioja nauja vizų išdavimo tvarka. Nuo šiol vizos bus trijų tipų.

 1. Tik su lėktuvu bus galima atvykti į Minską ir apsistoti iki penkių dienų (Iki trisdešimt dienų užsiregistravus policijoje) bet kuriame Baltarusijos mieste. Per tą laiką bus galima keliauti po visus Baltarusijos miestus nesivaržant.
 2. Su automobiliu, traukiniu, dviračiu ar plaukiant Augustavo kanalu su laivu į Gardiną, bus galima apsistoti iki penkių dienų, tačiau registruojantis policijoje, galima pasilikti iki dešimt dienų. Lietuvos, Latvijos, Estijos gyventojams netaikoma.
 3. Be vizos į Brestą galima atvykti automobiliu, traukiniu arba dviračiu. Breste galima apsistoti iki penkių dienų, tačiau registruojantis policijoje, galima pasilikti iki dešimt dienų. Lietuvos, Latvijos, Estijos gyventojams netaikoma.

Į Minską galima atvykti nemokamai, be leidimo su lėktuvu. Į Gardiną ar į Brestą reikės atskirų leidimų, kurių vienas, vienam asmeniui kainuoja apie 10€. Leidimas į Gardiną ar į Brestą išduodamas atskirai ir jie galioja konkrečiam pasienio ruožui(kreiptis į leidimų išdavimo vietas, dėl smulkios informacijos). Į Baltarusiją keliauti reikės ne trumpiau, nei 6 mėnesius į priekį galiojančio popierinio paso, sveikatos draudimo toms dienoms kuriomis keliausite, 21€~, bet kokia valiuta, vienai dienai, vienam asmeniui(Nebūtina jų praleisti, tiesiog turėti. Dar neteko girdėti, kad tikrintų kas kiek turi pinigų, bet atsarga gėdos nedaro).

Planuojame kelionę į Gardiną, Brestą patys

Jeigu atradote vieną, kitą laisvą dieną savo gyvenime ir nusprendėte aplankyti kaimynus Baltarusius, tuomet galite planuoti kelionę. Ko jums reikės, kad galėtumėte sėkmingai nukeliauti į Baltarusiją ir svečiuotis Gardino apskrityje?

 1. Pasas, popierinis pasas, kuris galioja ne trumpiau, nei 6 mėnesius nuo jūsų planuojamos kelionės pabaigos. Su asmens tapatybės kortele jūsų į Baltarusiją niekas neįleis. Jeigu norite pasidaryti pilnavertį popierinį pasą su kuriuo vėliau galėsite pažinti ne tik Europos sąjungos, šengeno šalis, ieškokite informacijos vietiniame migracijos skyriuje. Kiek kainuoja pasidaryti popietinį pasą? Kiek kainuoja pasidaryti popierinį pasą? Įprasta tvarka per vieną mėnesį 43€. Kur kreiptis dėl popierinio paso gamybos jeigu jo dar neturite? Lietuvos migracijos skyrių adresai ir darbo laikas
 2. Grynųjų pinigų, su savimi turite turėti ne mažiau, nei 21€~, bet kokia valiuta. Ši suma yra vienai dienai, vienam asmeniui. Pavyzdys: Atvažiuojate penktadienį vakare, būnate šeštadienį, sekmadienį iki pietų ar vakaro, tai reiškia kad būnate penktadienį, šeštadienį, sekmadienį, tai yra trys skirtingos dienos, jums reikės turėti ne mažiau 21€x3, tai yra 63€ arba turėti tokią sumą bet kokia kita valiuta. Iš asmeninės patirties galiu pasakyti, kad niekas neklaus ir nesikuis po jūsų piniginę, todėl pinigus galite turėti kortelėje ir atsiskaityti banko kortele. O jeigu paklaustų ar turite reikiamą sumą, tai ir pasakykite, kad ji banko kortelėje. nors vargu ar bus tokių klausimų.
 3. Draudimas, sveikatos draudimas kelionės metu į Baltarusiją. Draudimą galite įsigyti bet kur, bet patogiausia ir ko gero pigiausia pačioje kelionių agentūroje kartu perkant turistinį bevizį rėžimą į Baltarusiją. Kelionės draudimas vykstant į Baltarusiją reikalingas toms dienoms kurios yra nurodytos jūsų leidime vykti į Baltarusiją. Už kelionės draudimą trims dienoms sumokėjau 2.7€ už du asmenis. Mano draudimas 1.5€, draugei kainavo pigiau 1.2€. Kainos gali skirtis nuo įvairių faktorių.

  Paspauskite ant vaizdo, kad pamatytumėte pilno dydžio su detalėmis.
 4.  Turistinis leidimas vykti į Gardiną ar Brestą be vizų. Šis leidimas standartiškai kainuoja 10€, visos kelionių agentūros kaip susitarę ima už jį 10€ arba net daugiau.
  Patikimos kelionių agentūros kurios išduoda leidimus vykti į Baltarusiją čia galite išsirinkti agentūrą, pabendrauti. Jums reikės nusiųsti paso kopiją, susimokėti 10€(pagal agentūrą kaina gali nežymiai skirtis), gausite leidimus dažniausiai per parą laiko, atsispausdinsite ir pasirašysite ant jų. Rekomenduoju užsisakyti prieš tris paras ar ankščiau, nei planuojate savo kelionę.
  Galite tiesiogiai nueiti į bet kurią kelionių agentūrą kuri užsiima šiuo reikalu, bus paprasčiau. Nuskenuos jūsų pasą, galėsite įsigyt kelionės draudimą metu vienu kartu. Draudimą gausite iš karto, leidimo teks šiek tiek palaukti. Galėsite užeiti pasiimti leidimo vėliau arba susitarsite, kad jį atsiųstų jums elektroniniu paštu, atsispausdinsite ir pasirašysite.
  Turistinis leidimas keliauti į Gardiną ar Brestą išduodamas iki 5 dienų, galima pratęsti iki 10 dienų, jeigu registruojamasi policijoje(Registracija į policiją netaikoma Lietuvos, Latvijos, Estijos piliečiams, dėl tikslesnės informacijos kreiptis į leidimų išdavimo vietas). Jeigu turite tikslų būti ilgiau, reikės pirkti kitokio tipo vizą, teiraukitės kelionių agentūrose.
  Rekomendacija: Jeigu gyvenate Alytuje apsilankykite sporto rūmuose esančioje agentūroje 100Kelionių, Naujoji g 52. Čia labai greitai sutvarkys kelionės leidimus, draudimą, galėsite maloniai pasikonsultuoti apie kelionė į Gardino apskritį.
  Kur rasti daugiau agentūrų kurios išduoda turistinius leidimus į Gardiną? Google užklausa, taip pat bandykite pridėti savo miestą į paieškos užklausą.

  Turistinio leidimo būti Baltarusijoje tris dienas pavyzdys
 5. Nuosavu automobiliu. Jeigu vykstate su savo automobiliu, pasitikrinkite ar turite žalią kortą. Taip pat automobilis turi būti registruotas jūsų vardu arba jūs turite būti įtrauktas kaip automobilio valdytojas.
  Žalią kortą galima dažniausiai nemokamai pasiimti draudėjo būstinėje.
  Aš pats kiekvieną turėtą ir turimą automobilį apsirašau ant senelio, kadangi draudimo metinė įmoka ištirpsta apie 50%, draudžiasi senelis su padidinta rizika, gaunamas tas pats draudimas, tik pigiau. Šį kartą nusipirkęs automobilį nepagalvojau, kad vyksiu kur nors ir susidursiu su tokia problema. Teko vykti su seneliu į regitrą ir pasikeisti automobilio pasą, tai kainavo 11.3€. Buvo pakeistas automobilio pasas, jame buvau įtrauktas kaip valdytojas, dabar galiu pats važiuoti ir kirsti bet kurią šalies sieną su savo, oficialiai senelio automobiliu.
 6. Kur apsistoti? Pats patikimiausias ir geriausias būdas apsistoti bet kuriame pasaulio kampelyje, naudotis booking sistema. Pasirenkate šalį, miestą, kiek svečių bus, booking sistema pasiūlo variantus, išsirenkate, rezervuojate, keliaujate.
  Išsirinkite ir užsisakykite viešbutį Gardine Rinktis viešbutį Gardine
  Jeigu paspaudėte rinktis viešbutį, pasirinkite atvykimo, išvykimo datą, saugusiųjų ir vaikų skaičių ir spauskite ieškoti išsirinkite labiausiai patikusį variantą ir užsisakykite. Daugumą viešbučių variantų neprašo sumokėti pinigų iš karto, todėl nepergyvenkite, kada jus pasitiks Gardine, tada sumokėsite už kambarį. Gardine viešbučių, butų kainos tikrai skaudžiai nekanda, savaitgaliui porelei apsistoti gali neprireikti nei 40€.

Kaip susiplanuoti maršrutą ir nepasiklysti?


Parsisiųskite į savo išmanųjį telefoną MAPS.ME android programėlę. Parsisiuntę šią programėlę nepamirškite parsisiųsti Lietuvos, Baltarusijos žemėlapių. Šiai navigacijos programėlei nereikės nuolatinio interneto ryšio, ši programėle tiksliai parodys jums jūsų maršrutą, parodys šalia esančias valiutų keityklas, degalines, ligonines, parduotuves, kitus pastatus, istorines vietas ir panašiai. Ši programėlė yra visiškai nemokama. Ši programėlė veikia su išjungtu internetu, tereikia įjungti vietovės paslaugą. Android meniu ieškokite, Nustatymai/Bendra/Vietovė/Įjungti. Tik nebandykite naudotis internetu roaming rėžimu Baltarusijoje! 1MB kainuoja nemažiau, nei 6€!

Pravažiavimas per pasienio punktus vykstant į Baltarusiją.

Jeigu nesivežate daugiau nei 10 000€, daugiau nei 3 Litrų įvairaus alkoholio, gyvūnų, psichotropinių vaistų, tokių kaip xanax, klozepamas ir pan, propagandinės literatūros, mėno vertybių, ginklų. Visada rinkitės automobilių eiles be deklaruojamų daiktų deklaracijų, raudona spalva užrašai viršuje.

Privažiuojate pirmąjį pasienio postą, pasižiūrime viršuje ką rašo. Pasirinkite automobilių eilę ES piliečiams be deklaruojamų daiktų(raudona spalva).  Privažiuojate, sustojate, paduodate pasus, pasižiūri, patikrina pasus ir praleidžia, važiuojame toliau.

Antrasis pasienio punktas. jeigu vykstate su nuosavu automobiliu, užpildote automobilio deklaraciją kurią jums duos pasienio kontrolės darbuotojas.

Praktiškai viskas, pravažiuosite dar pro kelis pasienio punktus, kuriuose jus sustabdys, gali liepti atidaryti bagažine ar panašiai, bet nieko daugiau pildyti nebereiks. Visuose punktuose pateikite dokumentus kurių paprašys pasienio kontrolės darbuotojas. Tik pirmame punkte kalbės Lietuviškai, kituose rusiškai, todėl jei nemokate rusų kalbos duokite visus dokumentus, kad išsirinktų ko reikia patiems pasienio kontrolės darbuotojams ir nesipriešinkite automobilio apžiūrai.
Viskas! Jeigu sėkmingai pravažiavote visus punktus, jūs galite ieškoti savo viešbučio.
Rekomenduoju kirsti sieną pirmoje dienos pusėje, vėliau atsiranda eilės.

Kur galiu važiuoti, kur negaliu?

 1. Bevizio leidimo į Brestą zonos žemėlapis – Bresto bevizio leidimo žemėlapis
 2. Bevizio leidimo į Gardiną zonos žemėlapis – Gardino bevizio leidimo žemėlapis

Galite pasižiūrėti kur galite važiuoti, kur draudžiama, galite atsispausdinti šį žemėlapį ir turėti su savimi. Šiaip jus turėtų informuoti kelio ženklai, kad išvažiuojate iš bevizio rėžimo zonos, dėl to nerimauti nereikėtų.

Pokalbiai, SMS, Mobilusis internetas telefone keliaujant į Baltarusiją

Baltarusija yra ne ES šalis, todėl vietiniai pokalbiai, sms, mobilusis internetas telefone roaming rėžimu jums labai daug kainuos.
Įsigykite parduotuvėje ar degalinėje vietinio ryšio kortelę, pasižiūrėkite ką perkate, galbūt nusipirksite nebrangiai mobilaus ryšio kortelę su šalyje esančiais nemokamais vietiniais pokalbiais ar/ir sms žinutėmis, galbūt bus nemokamo interneto.

Roaming įkainiai iš užsienio, populiariausi Lietuvos operatoriai

Spauskite nuorodą pagal savo mobilaus ryšio operatorių ir sužinokite paslaugų kainas esant Baltarusijos viduje.
Pildyk
Tele2
Bitė
Labas
Telia
Ežys

Ką veikti Gardine?

Naudokitės maps.me programėle, atsidarykite žemėlapį ir naršykite žemėlapį, ieškokite „Sights” įžymių vietų.

Jeigu norite ieškoti konkrečių vietų, eikite į paiešką ir paspauskite „Categories”, galėsite ieškoti arčiausiai esančių vietų pagal kategoriją.
Pravesiu anglų kalbos pamokėlę.
Food – Restoranai. greitas maistas, kitos maitinimo įstaigos.
Hotel – Viešbučiai.
Sights – Įžymios vietos.
WIFI – Dažniausia nemokamo interneto vietos.
Transport – Autobusų stotelės.
Gas – Degalinės.
Parking – Automobilių stovėjimo vietos, gali būti mokamos.
Shop – Parduotuvės, prekybos centrai.
ATM – Bankomatai. PS nusiimti pinigų gali kainuoti nemažą mokestį, geriau tiesiog atsiskaitykite banko kortele.
Bank – Bankai, jei ieškosite pasikeisti Eurus į BYN Baltarusijos rublius.
Entertainment – Pramogos, kino teatrai, klubai ir panašiai.
Hospital – Ligoninės.
Pharmacy – Farmacija, kitaip tariant vaistinės. Baltarusijoje vaistai itin pigūs, bet jų iš šalies neišsivešite daugiau, nei 5 pakuočių.
Police – Policija. Tikiuosi apsilankymas klube čia jūsų neatves :D.
Toilet – Tualetai. Išlikime kultūringi ir netraukim šlangų kur papuola.
Post – Paštai. Jeigu prisidirbsite Baltarusijoje ir negalėsite sugrįžti į Lietuva, galėsite parašyti mamai telegramą :D.
Taip pat naršykite žemėlapį įprastu būdu, žr trečia ekrano nuotrauką. Taip patogiai susidėliosite ekskursiją, susidėliosite lankytinas vietas pakeliui, nereiks daryti zigzagų.
Ketvirtoje ekrano nuotraukoje „Downloaded maps”, ty parsiųsti žemėlapiai, dar būdami Lietuvoje prisijungę prie WIFI ryšio atsinaujinkite arba parsisiųskite Lietuvos, Baltarusijos žemėlapius.

Jeigu keliaujate savaitgaliui, labai daug neplanuokite, pasivaikščiokite po miestą, aplankykit zoologijos sodą.
Zoologijos sodas tikrai įspūdingas, kaina vos 5.5BYN suaugusiajam, tai yra vos 2.7€, bet patikėkit manimi, apsilankyti žiauriai apsimoka! Labai daug gyvūnijos.

Įdomios vietos Gardine

Koložos cerkvė, Belovežio giria, Gardino naujoji pilis, Gardino senoji pilis, Džungla nuotykių parkas, Kaložski parkas, Želazek muziejus, Evangelikų bažnyčia, Dolinos parkas, Maksimo Bahdonaviča muziejus ir pan.
Daugiau įdomių vietų rasite google paieškoje – Įdomios vietos Gardinas
Tripadvisor Gardinas

Kelionė atgal į Lietuvą iš Baltarusijos

Visos kelionės gražios ir daug ko išmokančios, bet kaip ir viskam taip ir kelionėms ateina galas. Kaip grįžti namo? Na aišku kaip ir atvažiavom, susivedame maps.me namų adresą ir važiuojame. Atvykstame į pasienio ruožą, pateikiame reikiamus dokumentus, pravažiuojame visus punktus. Iš esmės problemų neturėtų būti jeigu vežatės reikiamą kiekį prekių už reikiamą sumą ir žinote ko nesivežti. Paskutiniame punkte grįžtant iš Baltarusijos Į Lietuvą. Lietuvių poste kuriame ačiū dievui visi kalba Lietuviškai tikrins jūsų prekes, atims ir jeigu reikės uždės muito mokestį. O ką daryti, kad praslystum švarus?

Ką ir kokiais kiekiais galima parsivežti lengvuoju automobiliu iš Baltarusijos į Lietuvą.

Muitinės informacija ką galima gabenti iš trečiųjų šalių atkreipkite dėmesį, kad lėktuvu, autobusu(važiuojančiu reguliariais grafikais), automobiliu yra skirtingi draudimai.

Ką galima parsivežti iš Baltarusijos į Lietuvą su nuosavu automobiliu vienam asmeniui

Dėmesio!!! (Atnaujinta 2018-07-29)
Kertant sieną iš Baltarusijos į Lietuvą ir privažiavę pirmą kontrolės punktą (Baltarusijos punktas). Pagal Baltarusijos pasienio kontrolės įstatymus iš Baltarusijos parduotuvių pirktų alkoholinių gėrimų galite vežtis iki 5 litrų, po to pravažiavę pirmą punktą, galite apsipirkti daugiau alkoholinių prekių, ten pat esančioje „Duty Free” parduotuvėje. Tik šiandieną sužinojau tokį dalyką, to sužinojimo kaina apie 40 litrų alaus bambaliuose išdalinimas eilėse laukiantiems vairuotojams ir jaunai kompanijai, kuriai aš tikrai patikau „Come with me, i have xaliava pivo” 😀
Po praėjimo per Baltarusijos sieną galioja įprasti Lietuvos pasienio kontrolės limitai. 1 litras 40% arba daugiau % arba vietoje to kažko 2 litrai iki 22%, prie vieno iš šių pasirinkimų + 4 litrai vyno + 16 litrų alaus.

Vienas asmuo gali parsivežti prekių kurių bendra suma neviršija 300€.
Į šią sumą galima įtraukti:
Iki 5 kilogramų vaisių.
Iki 5 kilogramų daržovių.
Iki 5 nedidelių pakuočių vaistų, farmacijos gaminių.
Iki 50 skintų gėlių arba gėlių daigų.
Kuras: Galite prisipilti pilną kuro baką bet kurios rūšies kuro + papildomai galite prisipilti kanistrą 10 litrų kuro.
Alkoholiniai gėrimai: 1 Litras alkoholio kurio stiprumas viršija 22% arba vietoje to 2 Litrai alkoholio iki 22% stiprumo, papildomai 4 Litrai ramiųjų vynų, papildomai iki 16 Litrų alaus. Rekomenduočiau 2 litrai iki 22% + 4 litrai vynų + 16 litrų alaus. Taip sutaupymo atžvilgiu geriausiai išeina.
Cigaretės: Du standartiniai pakeliai arba 40 cigarečių. Kiti daro taip, nusiperka tris pakelius, vieną prasiplešia ir įsideda į kišenę, kitus du prie prekių… Taip patarė vienas Lietuvis dažnai kirsdamas Baltarusijos sieną.
Mėsos ir pieno produktai: Visos dešros, mėsos, pienas, sūris, sviestas ir pan kas susieją su mėsa ir pieno produktais bus iš jūsų griežtai konfiskuota! Negalioja pieniniam šokoladui ir pan. Iš esmės venkite pirkti mėsos ir pieno gaminių ar prekes susiejusias su tuo ir problemų nebus.
VMVT Informacija apie mėsos ir pieno produktų importą iš trečiųjų šalių
Galima vežtis duonas, pyragus, sausainius, šokoladus, saldumynus kurie neįdaryti, nesumaišyti su mėsa.
Kitų maisto produktų kuriuose mažiau nei 50% sudaro kiaušiniai, žuvies produktai.

Kur pirkti maistą ir kitas prekes?

Iš esmės Baltarusijoje vietinės prekės kainuoja beveik pusiau pigiau, nei Lietuvoje. O kur pigiausia? Ten kur akcijos! Kaip ir visur pasaulyje. Susiplanuokite apsipirkimo kelionę prieš tai pasižiūrėdami prekybos centrų skelbiamas akcijas. Aplankykite kelis prekybos centrus išsirinkę palankiausias kainas. Vienoje parduotuvėje vienos prekės, kitoje kitos prekės pigiau. Nesidrovėkite apsilankyti keliuose prekybos centruose.
Prekybos centruose kainas labai lengva suprasti, padalinkite prekės kainą pusiau ir gausite sumą eurais.
BYN Baltarusijos rublio vertė euro atžvilgiu – XE patikimas valiutų kursų tinklapis
Prekybos centrų sąrašas:
Rublevski
Dobronom
Almi
BelMarket
Evroopt
Brusnika
Sigaretbelopt.ru (Cigaretės, cigarečių kainos Baltarusijoje)
OldCity (Super prekybos centras su pramogomis, internetinė svetainė Lietuvių kalba)
Čia sąrašas parduotuvių kurios man užkliuvo ir prisimenu jas, jų yra daugiau ir nebūtinai jos turi interneto tinklalapius, be to ne visos akcijos skelbiamos internetiniuose puslapiuose.
Jeigu ieškote kur nusipirkti cigarečių, ieškokite kioskų su „TABAK” užrašais.

Asmeninė ekskursija po Gardiną, ką veikti, ką pirkti, kiek kas kainuoja?

Kaip ir visada visur keliavau į Gardiną su drauge, kelionė prabėgo labai greitai ir visko pamatyti čia neįmanoma, nes tam reikia nemažai laiko. Pats turėjau laisvo laiko tik savaitgaliui. Atvykome penktadienį po pietų išvykome sekmadienį po pietų. Pasivaikščiojau po Gardino miestą, aplankiau zoologijos sodą, paragavau Baltarusiškos degtinės, patraukiau Baltarusiško dūmo. Realiai su europietišku vidutiniu atlyginimu gali Gardine pasijusti nevaržomas, kad ir ką pirktum, kad ir kur eitum kainos įkandamos ir nedidelės. Manau kiekvieną mėnesį važiuosiu į Baltarusiją, jei tik leis galimybės, kadangi užsipylęs pilną baką + 10l kanistrą sutaupau apie 24€, nuo poros cigarečių pakelių susitaupo 4€, o kur dar maistas? Keliaujant į Baltarusiją, užsipilant kuro, perkant maistą, atsiperka leidimas, atsiperka kelionės išlaidos ir nebrangus viešbutis. Taip tikrai taip gaunasi jeigu lyginame Lietuviškas ir Baltarusiškas kainas. Tai kodėl tuomet man neaplankyti Baltarusijos, jeigu tai išeina nemokamai, juk vistiek reikia pirkti maistą, chemines priemones, pilti kurą. Mokėčiau rusų kalbą turbūt naudočiausi Baltarusiškais auto servizais, kirpyklomis ir panašiais servizais, nes ant visko labai tauposi.

Kiek kainuoja cigaretės Baltarusijoje?

Šios kainos iš „TABAK” kiosko, jų čia galima rasti prie kiekvienos didesnės maisto prekių parduotuvės.
Nuotraukos darytos 2017-06-10.
Iš esmės visas kainas dalinkite pusiau, kad gautumėte kainą eurais.

Tokias rūkydavau vaikystėje pasislėpęs krūmuose. Baltarusijoje šiuo metu jos kainuoja 0.27€ 20 cigarečių ir yra pigiausios rinkoje. Be filtro ir tikrai nelabai skanios.


Kiek kainuoja alkoholiniai gėrimai Baltarusijoje?

Atsiprašau, bet neatsimenu šios taros talpos, 1.5 arba 1.9 litro. Neblogas, nestiprus ir švelnus

Maisto kainos ir įvairovė pasirinkimas

Maistas žinoma pigesnis, taip pat yra to ko Lietuvoje nerasi. Pavyzdžiui agurkų skonio Sprite. Juokingai skamba, bet toks egzistuoja, kvapą ir skonį agurko tikrai turi.

Didžiosiose maisto prekių parduotuvėse pilna paruoštų salotų, čeburėkų, kitokių mėsos pyragaičių, kotletų, kepsnių, lavašų suktinių, sriubų, suši. Kainos tokios pačios kaip eurais Lietuvoje, tik Baltarusijos rublis 2 kartus su trupučiu mažesniu kursu, todėl viskas dvigubai pigiau. Neapsimoka nieko grįžus darytis, viską perki prekybos centre ir nešiesi namo, taip daro daugelis Baltarusių, prie paruošto maisto skyriaus būna nemažos eilės. Kalbant apskritai apie Baltarusijos maisto produktų kokybę, manau ji geresnė už Lietuvos. Apie skonį ir kokybę aš nepapasakosiu, jeigu patys apsilankysite Baltarusijoje, tai ir įsitikinsit, o gal pavyks paneigti mano nuomonę, nors to neprognozuoju.

Kiek kainuoja kuras Baltarusijoje?

Litras dyzelio apie 0.61€, tai yra 0.3€ mažiau nei vidutinė kaina Lietuvos degalinėse. Dyzelis degalinėse žymimas DT.

Gardino turgus

Ar pamenate Lietuvos turgaus kultūrą kokiais 2000m? Nike, Adidas kopijos ir prekiautojų pažadai, kad tai ne klastotės? Visą tai čia galima rasti itin palankiomis kainomis. Kiek pamenu yra Nike sportinio tipo batelių kopijų po 15-20€ ir tai dar ne viskas. Pats labai daug ko nepirkau, tik kvepalus „Ver$age”, kaip už 5BYN normalūs :D. Taip pat turguje yra lauko kavinė kurioje nusprendžiau apsilankyti, paragauti maisto, atsigerti alaus.

Tiesiog atsitiktinė nuotrauka iš Gardino turgaus. Gyvenimas verda…
Kavos, Arbatos, Ledų meniu-kainoraštis.
Alaus, Giros meniu-kainoraštis. Labai skanus alus, pilstomas ir bokalas vos 0.8€ su tara, jeigu naudotum tą patį bokalą sekančiam pylimui, alaus bokalas išeitų 0.75€.

Užsisakėme dešrainį, mėsainį, du bokalus 0.5L alaus, ir sumokėjome 3.2€. Nerealiai pigu, galėčiau šiame turguje gyventi :D.

Mišri foto galerija iš pasivaikščiojimų ir pasivažinėjimų po Gardino miesto teritoriją

Pasivaikščiojimas pilies ir prie pilies teritorijoje

Visa kita

Pirmas kadras pravažiavus pasienio punktą.
Netyčia prigavo 😀
Tai SSSR legenda, gazirofkos aparatas. Įmeti kapeikų ir gauni vandens.

Ačiū, kad skaitėte mano įrašą, tikiuosi tapsite facebook puslapio draugu ir seksite mano keliones ir kitus įdomius įrašus.
Tarp kitko neesu profesionalus blogeris, jeigu atradote kokių klaidų ar pastebėjimų, būkite žmoniški ir praneškite man apie tai donatas@loda.lt ačiū jums dar kartą! 🙂