Į Kaliningradą be vizos automobiliu

Šį kartą papasakosiu apie savo trumpą savaitgalio kelionę į Kaliningradą. Nors Kaliningrado gamtoje ko nors labai neįprasto, kaip ir Lietuvoje nėra, bet savaitgaliui prasiblaškyti kryptis tikrai nebloga ir tikrai yra ką pamatyti. Ko reikia, kad galėtum aplankyti Rusiją ir kur galima keliauti Rusijoje be vizos, galima detaliai sužinoti mano įraše https://loda.lt/kaip-keliauti-i-rusijos-regionus-be-vizos.
O dabar papasakosiu kaip pavyko patekti į Kaliningradą ir ką aš veikiau Kaliningrade savaitgalį.

Nuo 2019 metų, Liepos 1 dienos, Rusija leidžia turistams užpildžius formą, gauti leidimą apsistoti nustatytuose Rusijos regionuose iki 8 dienų. Pamaniau, kodėl man tuo nepasinaudoti? Užsipildžiau internete formą, kurią po kelių dienų patvirtino. Nusipirkau sveikatos draudimą ir susitvarkiau kitus formalumus. To pasekoje išaušo mano kelionės diena, čiupau žmoną už parankės ir išvažiavome kartu nuotykių ieškoti į Kaliningradą. Pasirinkome kirsti sieną per Kybartų pasienio ruožą.
Kertant sieną per Kybartų pasienio postą, neskubėkite važiuoti tiesiai į pasienio ruožą. Jūs turite nusukti į aikštelę, pravažiuoti pro šlagbaumą ir laukti lentelėje užsidegančio savo valstybinio numerio, tuomet išvažiuoti per kitą šlagbaumą ir tik tada važiuoti tiesiai į pasienio ruožą kur lauks kiti formalumai.

Bent jau man, šioje aikštelėje reikėjo palaukti apie 10 minučių, po to atvažiavus į pasienio punktą, visus formalumus ir patikras praėjau vos per 20-30 minučių, eilėje buvo vos du automobiliai. Tikrai nepavargau laukdamas eilėje.

Reikės pravažiuoti pro kelias pasienio ruožo dokumentų patikras. Vienoje iš jų reikės užsipildyti automobilio deklaraciją, patikrins ką vežate automobilyje, reikės atidaryti kapotą, aprodyti saloną. Kuomet aš kirtau sieną, dirbo angliškai kalbantis personalas, kuris davė užpildyti automobilio deklaraciją Anglų kalba, nors standartinis blankas būna Rusų kalba. Pasienio darbuotojai buvo paslaugus ir padėjo užsipildyti deklaracijoje ką praleidau ar nesupratau. Tikrai buvau labai patenkintas pasienio darbuotojų darbu ir paslaugumu.

Važiuodamas į Kaliningradą pagrindinę pusę užpildžiau taip. Važiavau su žmona, be nepilnamečių vaikų. Su ne didesne, nei 10 000 USD suma ir be kitų daiktų kuriuos reiktų deklaruoti, įrašiau tik vieną krepšį dėl formalumo. Jeigu vyksite patys apsižiūrėkite šią formą dabar, kad ateityje jau žinotumėte kaip pildyti formą. Ant sienos praslysit greičiau.

Na kaip ir viskas, grąžinate šią deklaraciją darbuotojui, jeigu viskas gerai tada uždeda lipduką ant deklaracijos, leidžia važiuoti toliau, jeigu ne, padeda pabaigti deklaraciją. Šį lapą grąžina jums, nepameskite šio lapo, jo reikės grįžtant atgal į Lietuvą.
Sveiki atvykę į Rusiją 🙂

Nors papuoliau ne ant pačių geriausių orų, bet vistiek leidomės keliauti po Kaliningradą. Aplankėme sostinę Kaliningradą, pabuvojome prie Kaliningrado jūros miestų, aplankėme turgų ir prisipirkome įvairių klastočių, įvertinome prekybos centrų kainas, palyginome su Lietuva. Apie tai skaitykite toliau.

Už tokią kuklią studiją su privačiu dušu, dideliu TV ir kitais reikalingiausias privalumais sumokėjome vos 41€ porai, trims naktims, pačiame Kaliningrado mieste, ne pačiame centre.
Išsikeitėme truputį € į Rublius. Už 1€ išeina apie 70 rublių. Juos keitėmės Kaliningrado valiutų keityklose, ten kurso skirtumas labai mažas. Šiaip visur galima atsiskaityti kortele, net suvenyrų kioskuose galima atsiskaityti kortele. Na žinoma turguje kortele nepavyks atsiskaityti, todėl protingas sprendimas buvo turėti grynųjų.
Vaizdas iš centrinio Kaliningrado miesto turgaus. Žmonės čia pardavinėja įvairiausius dalykus, vietinį derlių, labai rekomenduočiau nusipirkti rūkytos žuvies, labai geros kainos ir kokybė. Tik nepirkite mėsos, dešrų ar kitų pieno produktų, jų negalima vežtis per sieną į Lietuvą, tikrai atims, nebent ne daug, jei norėsite vietoje paragauti. Todėl žuvies produktai ir ypač rūkyta žuvis jei mėgstate, bus tikrai geros lauktuvės. Kaip šį turgų rasti? Susiveskite Google ” Ulitsa Chernyakhovskogo, 15, Kaliningrad”, šalia turgaus yra parkingo aikštelė, tačiau ji yra mokama, už keletą valandų parkingo sumokėjau apie 100RUB, palyginus ne daug.
Oho, apie tokius niekada negirdėjau, o Kaliningrade gali tokių ir panašių užtektinai prisipirkti. Būtent šie sukėlė ne susidomėjimą, bet šypseną. Sutikite, juokingai atrodo 🙂
Kaip gi neprisipirkus „orginalių” prekių ir grįžus prieš draugus nepavaidint, kad esi „pasiturintis” 😀 Tik nepagalvokite, kad aš rimtai. Nors šiek tiek nusipirkome, šio, bei to. Už „Adidas” 2 poras mokėjau apie 100RUB, už „Armani” 2 poras apie 150RUB, „Calvin Klein” vyriški šortukai 200RUB, bet pirkau, ne vienus, todėl atidavė dar pigiau. Pirkite daugiau prekių iš vieno pardavėjo, gausite geresnes nuolaidas. „Burberry” moteriška skara, 1000 RUB, apžiūrint, sako 900RUB, pasiūliau 850RUB, iš karto sutiko. Kokybė „orginalų” iš ties gera, ant skaros buvo net anglų kalba etiketė, toks įvaizdis, lyg būtų iš orginalios, be kabučių parduotuvės.
Besivaikštant be tikslo mieste galima pamatyti įdomių pastatų, tokių kaip bažnyčios.
Kaliningrado centre esantis gaublys, gyvina miestą.
Tas tiltelis į Kaliningrado katedrą, jis vadinasi „Medaus mėnesio tiltas”. Ant tiltelio sėdi „Senelis Homlinas” dar vadinamas kaip tilto senelis. Pastebėjau, kad praeidami žmonės padeda šiam seneliui ant galvos ranką, užsimerkia ir sugalvoja norą.

Toliau nuotraukos bus aplankant Kaliningrado pajūrio miestą, kurį Google Earth rodo kaip „Krantas”, važinėjomės po miškų parkus link Nidos, vaikščiojomės, ten įrengtais miško pažintiniais takais. Kelias link Nidos yra mokamas, 450RUB sumokėjome už automobilio įvažiavimą dviems asmenims.

голос дерева – Medžio balsas. Šalia yra lazdelė, kuria galima padaužyti per pavaizduotus medžius ir pažiūrėti garsų skirtumą.
Štai kaip atrodo nauji Kaliningrado namai. Neatrodo, kad Rusijoje žmonės blogai gyvena, miestai auga naujais, moderniais daugiabučiais.
Ar ne nuostabus vaizdas? Net ramu žiūrėti 🙂

Kokios kainos Kaliningrade? Ar pigiau, nei Lietuvoje? Gal kaip kas pigiau, kaip kas brangiau. Dėl maisto produktų važiuoti neverta.
Jeigu planuojate ko nors įsigyti galite pasižiūrėti prekybos centrų akcijų žurnalus. Kartais būna kaip kas daug pigiau.
https://www.victoria-group.ru/aktsii/nashi-katalogi/
http://www.spar-kaliningrad.ru/campaigns/

Ačiū, kad skaitėte. Jeigu norėsite patys nuvykti į Kaliningradą, dėl leidimų gavimo ir kitų klausimų, skaitykite kitą mano įrašą https://loda.lt/kaip-keliauti-i-rusijos-regionus-be-vizos/